Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ інформаційно-аналітичних комплексів/Міжнародний день пам’яті жертв фашизму відзначили у Мукачеві
Понеділок, 11 вересня 2017 09:16

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму відзначили у Мукачеві

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Кожної другої вересневої неділі, представники влади міста разом з громадськістю вшановують пам’ять десятків мільйонів людей, представників різних національностей, жертв фашизму.

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму започатковано 1962 року. Місяць вересень був обраний не випадково: саме в цьому місяці фашистська Німеччина розпочала військове вторгнення в Польщу, а пізніше, через 6 років, 2 вересня 1954 року, Друга світова війна завершилася повною капітуляцією Японії.

Друга світова війна стала наймасштабнішим військовим зіткненням за всю історію людства. Разом із світовою спільнотою, величезних людських втрат зазнала Україна - більше 7 млн.чол. Трагічними були наслідки цієї війни і для мешканців Мукачева. Особливо нелюдські випробування пережили представники єврейської громади нашого міста. Їх було насильно вивезено до табору-смерті Освенцим, де більшість з них були вбиті у газових камерах

Почесні громадяни міста, воїни-інтернаціоналісти та учасники АТО, ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники єврейського культурно-освітнього товариства "Шалом!" та інших громадських організацій, іноземні гості з Держави Ізраїль, цього недільного ранку поклали віночки та запалили поминальні лампадки, віддаючи данину пам`яті жертвам фашизму.

Секретар Мукачівської міської ради Іван Георгійович Маняк у зверненні до присутніх звернув увагу на важкі втрати українського народу у роки жахливої війни, наголосив на важливості єднання всіх людей у боротьби з неофашизмом, щоб не допустити появи цього зла, щоб рішуче протистояти людиноненависницькій ідеології та її можливим прихильникам. Адже цей день щорічно проходить під гаслом "Об`єднатися, щоб протистояти неофашизму".

Присутні вшанували пам’ять невинних жертв війни хвилиною мовчання.

Савчинець Марина,

практикант відділу інформаційно-аналітичних комплексів

виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 6764 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box