Понеділок, 02 листопада 2015 13:17

Мистецькі заклади

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Мукачево — історичне, багатонаціональне, інтелігентне місто, як врожайна земля, яка з маленького паростка, теплом зігрітим добрими руками трудолюбивого народу, щедро дарує нам врожай. Так із культурної спадщини Мукачева, яка передається із покоління в покоління народжуються таланти.З прадавніх давен місто завжди славилося і славиться видатними митцями, музикантами, поетами, художниками. Поряд з іменами всесвітньовідомих художників М.Мункачі, А.Ерделі, літераторів М.Лучкая, О.Митрака, М.Андрели-Оросвигівського, філософа В.Довговича, просвітителя В.Кукольника, історика Т.Легоцького, називаємо й імена композитора С.Фенцика, піаніста М.Шутака, органіста Ф.Мартона, неперевершеного саксофоніста А.Ілканича, цимбаліста О.Муржі, акордеоніста В.Рися, скрипаля Ю.Голомбоші, яким аплодували кращі концертні зали Відня, Будапешта, Праги.

 

Станом на теперішній час на території міста успішно працюють 9 закладів культури, чотири з яких за своїм призначенням виконують навчально-виховні функції у відповідності до державних навчальних планів та програм – це школи естетичного виховання здібних до мистецтва дітей та молоді міста. Їх у нас на відміну від інших міст і навіть багатьох обласних центрів аж чотири. Це:

В структурі культури міста є два клубні заклади – це міський Будинок культури та центр культури і відпочинку «Паланок», централізована бібліотечна система, історичний музей, міська картинна галерея.

Сьогодні місто має 9 народних та 16 зразкових виконавських колективів. В кожному клубному закладі та в школах естетичного виховання творчо діють понад 30 виконавських колективів великих і малих форм – це хори, оркестри, ансамблі, хореографічні групи, та більше 25-ти індивідуальних виконавців з вокалу та інструментальної музики.

Впродовж 2009 року культура міста збагатилась на працівників, наших колег, які отримали високі, почесні державні звання. Це зокрема: керівник народного фольклорного колективу «Руснаки» міського Будинку культури Нестор Мальчицький та соліст цього ж колективу Петро Куцкір отримали звання заслуженого діяча мистецтв України;

Андрій Васильович Іванчо, директор міської картинної галереї – заслужений художник України; Ольга Андріївна Стадник, директор централізованої бібліотечної системи – стала кавалером ордена Княгині Ольги; Провідній актрисі обласного російського драматичного театру Галині Кутасевич присвоєно звання – заслужена артистка України.

А цього року відзначено почесним Орденом Княгині Ольги заслуженого працівника культури України, керівника шоу-балету «Сучасник» Олену Юсупівну Яцканич.

Таким чином, сьогодні місто має 20 працівників нашої галузі, яких відзначено високими державними відзнаками України і одного відзначено званням Російської Федерації – це заслужений працівник культури Російської Федерації – директор обласного російського драматичного театру Юрій Степанович Шутюк.

Прочитавши історію про мистецтво, архітектуру, побут міста, ніби потрапляєш в ті часи, коли творили і створювали свої шедеври відомі люди мистецтва, коли свої перші кроки в музиці робили видатні музиканти. І це відчуття історії можна отримати гортаючи сторінки історії про створення закладів культури і мистецтв міста.

Прочитано 1411 разів Останнє редагування Неділя, 10 січня 2016 23:17

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних