Неділя, 10 січня 2016 22:41

Дитяча художня школа ім. Міхая Мункачі

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

Директор – Кіреєв Сергій Федорович
пл. Миру, 16
т-н.: 2-32-77

 

На початку минулого століття відомими живописцями А. Ерделі та Й. Бокшаєм була заснована Закарпатська школа живопису, яка відкрила путь в майбутнє прекрасного мистецтва відомим митцям пензля. Маючи за зразок творчість видатних митців минулого, в самому центрі міста Міністерством культури України на підставі рішення Закарпатського облвиконкому та ініціативи відомого закарпатського художника Василя Васильовича Бурча і першого директора школи Василя Михайловича Цібере була створена дитяча художня школа. Саме любов до образотворчого мистецтва, яка об’єднала двох талановитих художників, сприяла відкриттю в 1979 році цього мистецького закладу, який став базовою школою для відділів образотворчого мистецтва всіх мистецьких шкіл Закарпаття. А в квітні 1994 року до 150 — річчя від дня народження всесвітньо відомого митця уроженця і почесного громадянина нашого міста та 15 — річчя школи було присвоєно ім’я Міхая Мункачі, реалізм творів якого, надихає відтворювати красу рідної землі, мужність працелюбних людей, велич Карпат.Будинок, в якому розташована школа, є одним з найбільш цінних пам’ятників палацового будівництва на Закарпатті і має назву «Білий палац», який був побудований у другій половині XVII ст. трансільванськими князями династії Ракоці і до 1711 року слугував їм міською резиденцією. У цьому будинку в 1703 році князь Ференц Ракоці ІІ написав звернення до угорського народу із закликом до боротьби з австрійськими загарбниками. Біля нього проходив перший бій повстанців з австрійцями 28 червня 1703 року. Після придушення повстання перейшов у володіння імператорів Австрії, а у 1728 році був подарований німецьким графам Шенборнам. У 1746-1748 роках палац було перебудовано за проектом німецького архітектора Балтазара Неймана. Він є цінним архітектурним пам’ятником барочної архітектури на Закарпатті. Перша забудова була в стилі пізнього ренесансу, що можна побачити на будівлі, а вже до нашого часу будівля дійшла в стилі барокко.

Дитяча художня школа імені Міхая Мункачі має вже свої творчі здобутки, своїх послідовників, свої традиції та удосконаленні форми і методи роботи по естетичному вихованню підростаючого покоління, свої напрацювання в розробці програм в різних напрямках образотворчого мистецтва.

Директором закладу є молодий, енергійний, талановитий художник, справжній митець — Кіреєв Сергій Федорович. Під його керівництвом школа набула високих творчих і професійних здобутків.

Приємно відзначити, що це єдиний в області мистецький заклад в якому вивчають малюнок, живопис, композицію, історію мистецтва та архітектури. В побудові навчального процесу в школі відчувається турбота про творчий розвиток дитини. Навчання починається з «нульового» класу, де юні художники вперше знайомляться з фарбами, роботою над кольорами та розвитком своєї уяви. Далі в основних навчальних класах учні вивчають основи образотворчої грамоти, працюють над розвитком свого естетичного смаку, навчаються творчому підходу до роботи на ниві образотворчого мистецтва. З предмету історії мистецтва учні вивчають світові шедеври архітектури, живопису, графіки, скульптури. Мають можливість за допомогою ДВД дисків відвідати світові картинні галереї. А на заняттях скульптури зайнятися керамікою, гончарством, ліпити тематичні композиції.

Саме тут вони отримують основу знань для підготовки до вступу у вищі навчальні заклади мистецтва. Для тих випускників школи, які мають бажання навчатись далі і отримати кращу підготовку для вступу на навчання у вузи в школі працює майстер-клас. Так враховуються бажання самих учнів та їх батьків.

Щороку в школі вдосконалюються форми і методи навчання. Викладачі постійно працюють над своїм фаховим рівнем. Всі вони є творчими людьми, беруть активну участь у виставковій діяльності школи та міста. В школі постійно працюють дитячі творчі виставки, які презентують творчий доробок учнів школи.

Ініціативна група викладачів ДХШ методично розробила програму навчання і взяла участь у Всеукраїнському конкурсі навчальних програм для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів системи Міністерства Культури і туризму України, та по номінаціям рисунок, живопис, композиція і скульптура ДХШ ім. М.Мункачі здобула II місце по Україні.

Творчі здобутки педагогічного та учнівського колективів школи отримали належну оцінку міської влади. Учні, які мають призові місця і навчаються відмінно в школі, отримують щомісячні стипендії міської ради. А викладачі цих учнів — щомісячну доплату. Вже традиційним стало за сприяння міського голови проводити щороку, під час зимових канікул, творчий пленер для кращих талановитих учнів школи та її викладачів.

Викладачі ДХШ І.Баранов, О.Баранова, Р.Дорожникова, які започаткували школу, — викладачі школи Шебітченко О.Ю, Шпонтак Т.В, Бокаєва О.В, Чепурнова Є.М, Штейн Л.М, Паллаг Л.М, Колесник О.В, Решко М.В, Антонієва А.Н, Антонієв А.В, Рошко Н.О. прикладають багато зусиль для вдосконалення навчального – процесу, збереження традицій художньої школи, виховання і навчання дітей в атмосфері любові до рідного краю, творчого відношення до мистецтва, шанобливого ставлення до надбань культури. Викладачі є активними учасниками загальноміських виставок. Це є хорошим прикладом і стимулом для учнів школи. Так, разом із викладачами учні готуються до участі у різноманітних міжнародних конкурсах; бієнале дитячого малюнка, всеукраїнських, обласних та міських конкурсах образотворчого мистецтва, де здобувають призові місця.

Визначним є те, що випускники ДХШ здобувають освіту у Київській Академії мистецтв, Львівській академії, Харківському художньому інституті, художньому факультеті Івано-Франківського університету ім. В.Стефаника, Поліграфічного інституту /м.Львів/, Ужгородського коледжа мистецтв ім. А.Ерделі, Закарпатському художньому інституті. Багато випускників з успіхом працюють за фахом на батьківщині і за кордоном.

В дитячій художній школі мистецтв ім. М.Мункачі видається періодична шкільна газета «Мистецтво». В цій газеті публікуються відомості про світових та українських митців. Яскраві кольорові репродукції подаються у супроводі друкованої інформації, яка містить не тільки біографічні дані, а й мистецтвознавський аналіз творчих здобутків видатних художників, архітекторів та народних майстрів. Послідовно, з цікавими пізнавальними даними учні мають змогу додатково отримати знання і побачити репродукції шанованих ними майстрів пензля.

Художня школа користується любов’ю учнів, їх батьків, громадськості міста і області. Є багато бажаючих навчатися в ДХШ, тому адміністрація вимушена приймати учнів на конкурсній основі.

Прочитано 6276 разів Останнє редагування Неділя, 10 січня 2016 22:43

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних