Понеділок, 02 листопада 2015 22:56

Дитяча школа мистецтв №2

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Директор – Кешеля Маріанна Василівна
вул. Грушевського, 10
т-н.: 2-13-59

 

 

Затишний будиночок по вулиці Грушевського – одній із центральних вулиць міста. Проходячи повз цей будинок, в якому компактно розташована дитяча школа мистецтв №2 завжди звучить музика, яку виконують ще зовсім юні музиканти, яка ніби підказує зупинись, послухай… І буденність розчиняється в чарівних звуках музики. А школа ця починала свій досить суворий, важкий шлях.В далекому 1963 році на мистецькій палітрі Мукачева був створений новий навчальний заклад – вечірня музична школа робітничої молоді. Потяг до вічного мистецтва не мав вікових перепон. Всі бажаючі навчатися музичному мистецтву мали змогу задовільнити своє бажання в цій новій школі. Очолив її прекрасний музикант, справжній віртуоз своєї справи – Рудольф Погарецький.

Протягом десяти років школа набирала обертів. А вже в 1988 році вечірня музична школа була реорганізована в дитячу музичну школу №2. А її директором став молодий, енергійний, відмінний організатор, талановитий педагог Олександр Шімон. Статус школа отримала, але свого приміщення не було. Але, не дивлячись на все перешкоди, навчальний процес тривав. У школі створювались творчі колективи, які брали участь в культурно-мистецькому житті нашого міста. І тільки в 1993 році школа отримала своє приміщення. А в 1996 році дитяча музична школа отримала статус дитячої школи мистецтв №2.

Приємно відзначити, що не зважаючи на всі перепетії та труднощі існування школи, все ж таки вона подарувала свої врожаї. Це талановиті музиканти, які обрали своїм майбутнім – музику.

В 2004 році естафету керівництва школою перейняла молода, енергійна, перспективна, викладач школи, яка 15 років очолювала шкільну профспілкову організацію – Маріанна Василівна Кешеля. Завдячуючи їй та колективу вчителів школи, де панує взаєморозуміння, повага та велике бажання навчати учнів доброму, вічному, школа набула великого авторитету не тільки в місті, але й області.

Зараз у школі навчається 225 учнів та працюють такі відділи: фортепіанний, народно-оркестровий, теоретичний, відділ музичного театру, вокальний, хореографічний.

Учнівські та викладацькі колективи школи є постійними учасниками всіх мистецьких заходів у місті, систематично беруть участь та займають призові місця на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

У школі працюють такі учнівські виконавські колективи:

 • зразковий хор учнів молодших класів /керівник — Кешеля М.В./. У 2006 році йому присвоєно звання «зразковий дитячий хоровий колектив»;
 • хор учнів старших класів /керівник — Гуті В.І./;
 • вокальний ансамбль учнів молодших класів /керівник — Скубенич Г.І./;
 • вокальний ансамбль учнів старших класів /керівник — Гуті В.І./;
 • ансамбль учнів народної музики /керівник — Кувшинова О.О./;
 • хореографічний колектив учнів старших класів /керівник – Сусол О.Р./;
 • хореографічний колектив учнів молодших класів /керівник- Дика А.А./;
 • зразковий дитячий театр «Росинка» /керівник — Тищук В.В./. У 2002 році присвоєно звання «зразковий дитячий колектив». В 2007 році Міністерство культури і туризму України управління культури Закарпатської облдержадміністрації підтвердив колективу звання «зразковий самодіяльний колектив».
 • ансамбль скрипалів /керівник — Макух Х.Ю./;
 • колядницький гурт /керівник — Тищук В.В./.

У школі працюють ансамблі малих форм:

 • секстет гітаристів /керівник – Коворданій Р.Й./;
 • тріо гітаристів /керівник – Васильченко/;
 • фортепіанний дует учнів класу викладача Козуб М.М./;
 • фортепіанний дует учнів старших класів викладача Райко/;
 • фортепіанний дует учнів молодших класів викладача Галада Є.М./.

У школі працює дитяча філармонія, учасники якої готують різноманітні, благодійні концерти для учнів загальноосвітніх шкіл.

Успішно і творчо працюють викладацькі виконавські колективи:

 • Квартет гітаристів /керівник Р.Й. Коворданій/;
 • Інструментальний ансамбль /керівник О.О. Кувшинова/;
 • Фольклорний ансамбль /керівник Н.А. Мальчицький/;
 • Дует у складі викладачів школи В.В. Плоскіната Голомб Л.І. /гітара/ /флейта/.
 • Під керівництвом директора школи Кешелі М.В. у 2006 році було створено жіночий камерний хор викладачів.

Стрімко розвивається клас вокалу, про що свідчить плідна робота викладачів Ковач Л.Я. та Скубенич Т.І.

Всі викладацькі колективи, солісти та ансамблі малих форм беруть участь у звітніх концертах школи, творчому звіті міста. З великим успіхом проходять концерти до Міжнародного Дня музики, тематичні вечори – концерти присвячених видатним композиторам.

Високопрофесійну роботу викладачі та учні школи показали на урочистому концерті з нагоди 45-ти річного ювілею школи, що проходив в березні 2008 року.

Впродовж всього періоду тут здобуло мистецьку освіту чимало дітей, частина яких стали студентами вищих музичних вузів і для яких музика стала професією.

Прочитано 4071 разів Останнє редагування Неділя, 10 січня 2016 22:59

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних