Понеділок, 02 листопада 2015 22:38

Міський Будинок культури

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Директор – Гуменний Андрій Михайлович.
пл. Миру, 12,
т-н.: 2-20-03

 

Найбільша кількість культурно-мистецьких заходів, які проводяться в місті проходять саме в міському Будинку культури. Це і концерти як сучасної так і класичної музики, розважальні програми для учнів загальноосвітніх шкіл, вистави за участю відомих акторів та багато інших цікавих заходів для громади міста.Керує міським Будинком культури шанована людина в місті, відомий всій Україні талановитий композитор, виконавець, член Національної ліги Українських композиторів та Асоціації діячів естрадного мистецтва – Білик Ігор Михайлович. В творчому тандемі з художнім керівником міського Будинку культури Калій Іриною Ярославівною, вони організовують написання сценаріїв та проведення високохудожніх, змістовних концертів, масових заходів та програм.

На базі МБК працюють 6 народних та 4 зразкових колективи, а саме:

Народний жіночий хор ветеранів освіти та культури „Ліра”, який був створений у 1991 році відомим в місті прекрасним музикантом, керівником Удварі Степаном Карловичем разом з його вірною супутницею як в житті так і у творчій діяльності Удварі Вірою Робертівною, яка є художнім керівником цього хору. А вже у 1996 році хор отримав звання «народний». В його репертуарі звучать українські, угорські, русинські, словацькі та закарпатські народні пісні.

При хорі також працюють ансамбль «Едельвейс», вокальне тріо у складі: В.Удварі, М.Кобаль, Г Логойди; дует – Є.Деркач та М.Рошко.
Народний фольклорний колектив „Руснаки” був створений у 1987 році талановитим музикантом, скрипалем, заслуженим працівником культури України – Нестором Антоновичем Мальчицьким. Цей чоловічий колектив, в якому беруть участь: соліст – П.П. Куцкір /заслужений працівник культури України/, Андялоші О.І., Купар М.М., Піров М.І., Погарецький Е.Е. знають не тільки в області, країні, але й далеко за межами нашої держави. Колоритне виконання колективом народних пісень, які вплітаються в звучання нашої багатонаціональної області передає культуру, життя та красу Срібної Землі. В 1994 році колектив отримав звання «народний».
Ще в далекому, 1952 році, на базі міського Будинку культури був створений народний естрадний духовий колектив «Диксиленд». В 1957 році — отримав звання «народний». Керівником теперішнього колективу є Андрій Михайлович Гордубей. В його складі відомі музиканти: Хома С.С., Перковський С.М., Коворданій Р.Й., Тишков С.В., Б. Вербіцкі О.Г., Качковський Б.З. Репертуар побудований на відомих естрадно-джазових творах вітчизняних та зарубіжних авторів.
В 1985 році створений народний хореографічний колектив, шоу-балет „Сучасник”, засновником і керівником якого є заслужений працівник культури України, кавалер Ордена княгині Ольги — Яцканич Олена Юсупівна.

Цей колектив є справжньою школою хореографії, де професійно навчають сучасним і народно-стилізованим танцям. Колектив бере участь в концертних програмах, а також готує власні, цікаві програми. В багатьох конкурсах як всеукраїнських так і міжнародних завжди гідно представляє рідне місто і переможньо, з нагородами повертається додому. Багато учнів цього колективу обрали за професію хореографа своє майбутнє. В 1989 році колектив отримав звання «народний».
На базі міського Будинку культури активно працює відомий в області народний цирк «Дружба», який був створений у 1957 році незамінним керівником, заслуженим працівником культури України, справжнім асом циркового мистецтва – Рудольфом Іржієвичом Лаутнером.

Завжди цікаві, нові, хвилюючі номери можна побачити в концертних програмах. Це різноманітні клоунади, циркові номери: „Велофігуристи”, „Акробати на ременях”, ілюзіоністи, хула-хоп. В 1963 році цирк отримав звання «народний».
Поруч із народним цирком «Дружба» була створена зразкова дитяча циркова студія, керівником якої є Гелле Степан Іванович. Як два суперника, як двоє найкращих друзів — завжди в змаганні, в порадах, напруженій роботі і як результат – цікаві, вишукані номери зовсім маленьких та юних акробатів, ілюзіоністів, клоунів. В 1999 році студія отримала звання «зразкової».
Серед сучасної молоді, багато, хто мріє стати співаками. Така можливість в міському Будинку культури є. Навіть, якщо вокал не стане професією, то молодь має можливість навчитися вокалу, випробувати себе на сцені.

Так, в 1995 році була створена зразкова дитяча естрадна студія під керівництвом Сватанова Олега Євгеновича. В студії окрім викладання вокалу, підбирається репертуар юним співакам, пишуться фонограми, проводиться сценічна робота над піснею, підготовка до участі в концертних номерах, участі в конкурсах. Приємно відзначити, що багато учасників цієї студії ставали переможцями відомих всеукраїнських конкурсів. Так в 1998 році студія отримала звання «зразкова».
В 1992 році був створений зразковий хореографічний колектив, керівником якого є молодий, талановитий хореограф – Середа Наталія Юріївна. Завжди повна ідеями цікавих хореографічних постановок сучасних та народно-стилізованих танців, які професійно виконують юні танцюристи. Звання «зразкового» колектив отримав в 1998 році.
Також в 1992 році був заснований народний хореографічний колектив «Валері» під керівництвом Черненко Тетяни Володимирівни. Цікаві постановки сучасних та народних танців у виконанні підліткового віку учасників колективу завжди з великим успіхом виконувалися в концертних програмах. Також в 1998 році колектив отримав звання «народний».
Зразковий хореографічний колектив „Оленка” під керівництвом Черненко Валерії Михайлівни був створений у 1996 році. Зовсім юні виконавці сучасного та народного танців з успіхом брали участь в концертних номерах не тільки нашого міста, але й області. Звання «зразковий» колектив отримав в 1998 році.
Окрім того на базі МБК здійснюють свій творчих пошук хорові колективи товариства російської культури «Русский дом», та хор товариства ім. О.Духновича.

Практично кожна творча одиниця МБК є, так би мовити, своєрідною творчою лабораторією, бо ж в дитячих колективах виростають учасники концертних програм, які від юного віку беруть участь в них, як солісти, або як творчий тандем в хореографічних чи циркових постановках. Зростаючи в колективах вони з роками набирають все більшого досвіду, вміння, артистизму і знань.

Неабияк важлива участь в народних колективах та колективах, які займаються на базі МБК (клубні формування), дорослих. Важливо, що люди старшого віку, які бережуть народну пісню, доносять її до сердець слухачів, дають чудовий урок молодому поколінню.

Практично кожен колектив, який працює на базі МБК володіє доволі багатим досвідом роботи, обширним різноплановим репертуаром, власними творчими доробками, які є чудовим матеріалом як методичним так і матеріалом для обміну досвідом.

Важливим матеріалом який можна вважати інноваційним та методичним є сценарії в яких грамотно поєднуються концертні номери, класика, народна та сучасна музика, хореографічні та циркові постановки і найкращою передачею досвіду роботи можна вважати власне наочний перегляд концертів, різноманітних святкових програм, творчих вечорів, циркових вистав. Великою мірою повчальним можна вважати проведення міським Будинком культури Всеукраїнського фестивалю-конкурсу естрадного мистецтва «Вечори над Латорицею», де дуже чітко підлагоджено організація чотириденного конкурсного змагання учасників з різних куточків України. А також важливих моментів пов’язаних з організацією проживання, анкетування, жеребкування, проведення екскурсій, конкурсних програм та проведенням Гала-концерту фестивалю-конкурсу в якому важливим фактором є вручення дипломів та цінних подарунків.

Постійною є співпраця з культурно-мистецькими товариствами, громадськими організаціями, якими не байдужа пісня, рідна мова, звичаї та традиції свого народу.

 

Прочитано 2734 разів Останнє редагування Неділя, 10 січня 2016 22:39

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних