Понеділок, 02 листопада 2015 22:45

Центр культури і відпочинку «Паланок»

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Директор — Варварцева Маріанна Вілмошівна
вул. Графа Шенборна, 4
т-н.: 4-25-36.

 Наше місто – багатонаціональне. І кожна нація цінить і береже свої традиції. Так, у 1993 році, колишній німецькій школі, було відкрито центр німецької культури й відпочинку «Паланок», де вже 17 –й рік поспіль тут вирує культурне життя, навчання обрядів, відродження традицій. В цьому закладі завжди чути німецьку мову, гарний дівочий спів та радісний сміх дітлахів. Так, тут мають змогу після навчання в школі гарно відпочити, займатися в улюблених гуртках діти мікрорайону «Паланок».Вже 4-ий рік під керівництвом талановитої, чуйної людини, любимої дітьмиВарварцевої Маріанни Вілмошівни заклад набув визначних здобутків. Відродилася робота гуртків, концертних поїздок за кордон, участь у міжнародних фестивалях, конкурсах.

Свою творчу діяльність сім років тому розпочав дитячий хор «Співочі серця» під професійним керівництвом Світлани Фенцик та концертмейстерами Магдалиною Русин і Мариною Дерев’янко. Зараз колективом керує колишня учасниця хору Еріка Шебела. Хоровий колектив став улюбленцем в Австрії й Німеччині, куди виїжджають майже щороку. В Нижній та Верхній Австрії й Баварії вже знають, що влітку до них приїдуть маленькі посланці від України. Діти співають німецькою і українською мовами. Беруть участь в культурних заходах міста.

Це вже друге покоління хору. Репертуар його багатшає щоразу. В репертуарі народні й релігійні твори. Хор бере участь у святкових месах римо-католицької церкви.

Другий рік в центрі працює вокальний жіночий ансамбль «Едельвейс». Ансамбль також бере участь у всіх заходах та в богослужіннях церков. В репертуарі цілі Месси Шуберта, Гайдна й інших композиторів. В планах є запис свого компакт-диску.

В центрі також працює танцювальний колектив «Метелики», незмінним керівником якого є Еріка Пуга. В минулому році було створено ще й молодшу групу. В репертуарі колективу в основному народні німецькі танці. Є також й українські народні та сучасні танці. Танцювальний колектив бере участь в багатьох міських заходах, є переможцем регіонального фестивалю народної творчості «Смарагдові витоки».

Працює недільна школа з підготовки дітей до Першого причастя й конфірмації. Цим навчанням опікується монашка сестра Тереза Тягур. До цих занять приєднався й отець Бургард Ногга та отець Мартин. Разом з ним проводяться один раз на місяць заняття з релігії для всієї молоді, що займається в центрі. Також планується проводити такі занятті за межами клубу, з відвідинами церков Закарпаття.

При ЦКВ «Паланок» відновив свою роботу гурток з образотворчого мистецтва, яким керує Мирослава Дзямко. Займаються діти за програмою художньої школи. Виставки робіт учнів радували всіх присутніх на святах до Св.Миколая й до Різдва Христового.

Також в минулому році створено молодшу групу з вивчення німецької мови, що викладає Еріка Поп.

Майже кожного місяця в центрі культури і відпочинку «Паланок» проводиться якийсь масовий захід. З великим бажанням відвідують цей заклад гості із-за кордону. Одні з них, це – мери міст й районних центрів з Верхньої Австрії, а саме з землі – Тіроль.

При центрі культури працюють товариства німецької культури «Паланок», де головою є Магдалина Гудак й обласне товариство німців «Відродження» з незмінним головою Золтаном Кізманом. Завдяки їхній праці, бажанню відродження своїх традицій виникла тісна співпраця й партнерство з обласною радою округу Оберфранкен (Баварія), комітетом «Україна-Пфальц» (Німеччина) на чолі Руді Йобом, що дає змогу розширяти свою роботу. Вони дуже допомагають в багатьох напрямках. Організовують навчання дітей за кордоном, допомагають з виїздом в Німеччину й Австрію з культурною програмою.

В минулому році учасники художньої самодіяльності виїжджали на два тижні до Австрії, Німеччини, Угорщини, Франції. Хоровий і танцювальний колективи взяли участь у багатьох концертах й фольклорних програмах. Хор мав щодня одне богослужіння.

А влітку 2008 року, двоє випускників ДМШ №1 ім. С.Мартона нашого міста за ініціативи ЦКВ «Паланок» виїздили в Австрію на Міжнародний фестиваль камерної музики «Аллегро Віво!» Це – Мар’яна Добра та Вільгельм Деме котрі своїм виконанням гри на фортепіанно приємно здивували професорів Віденської консерваторії, які з свого боку надали учням майстер-клас.

«Паланок» став ініціатором проведення міжнародних й обласних фестивалів німецької культури. Німецьке товариство провело близько тринадцяти таких заходів. Так, і в цьому році у вересні місяці заплановано фестиваль німецької культури, на котрий вже запланували свій приїзд гості з м.Віллах (Австрія) з художньою самодіяльностю.

Вже традиційним стало проведення фестивалів німецької культури у місті Матесалка в Угорщині. В цьому році там відбувся 10-й ювілейний фестиваль, куди було запрошено, як і в попередні роки, з художньою самодіяльністю й наш центр культури. Гостями на цьому святі було багато колективів з Румунії, Австрії, Словенії… З гарною програмою виступили дитячий хор, танцювальний колектив і жіночий вокальний ансамбль.

Учасники художньої самодіяльності центру беруть участь в багатьох культурних заходах міста. Одним з яскравих таких заходів є проведення фестивалю національних культур «В родині єдиній». Окрім художньої самодіяльності мали змогу продемонструвати мистецтво кулінарії та народну творчість членів німецької громади.

Діяльність центру направлена на задоволення духовних потреб людей різних вікових категорій, компактно проживаючого німецькомовного населення. Тому в центрі проводяться як масові заходи, а це – фестивалі, свята, концерти, так і групові форми роботи – заняття гуртків. Значна частина інформаційних матеріалів розміщена на стендах, виставках.

Прочитано 2919 разів Останнє редагування Неділя, 10 січня 2016 22:49

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних