Ви тутДержавні установи/Пенсійний фонд/Пенсійний фонд про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
П'ятниця, 16 червня 2017 15:28

Пенсійний фонд про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон), фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску. Єдиний внесок для платників, в тому числі фізичних осіб – підприємців встановлено у розмірі 22 відсотків до бази нарахування. З 1 січня 2017 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. Х 22 відсотки).

При цьому, відповідно до абзацу другого пункту 3 частини першої статті 7 Закону платники, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, тобто не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що позбавляє таких осіб права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком та страхових виплат за соціальним страхуванням, а також на розмір пенсії.

Мукачівське об‘єднане управління

Пенсійного фонду України

Закарпатської області

Прочитано 461 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box