Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/У Мукачеві урочисто освятили Собор Cвятих Кирила і Мефодія
Субота, 10 грудня 2016 14:05

У Мукачеві урочисто освятили Собор Cвятих Кирила і Мефодія

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Освячення Собору це велика подія не тільки для духовенства та вірників, це важлива подія для міста, краю, або навіть країни, бо вона є свідченням духовності народу, який проживає в цій країні.

Десять років тому почалося будівництво храму, за яким як за зростанням дитини спостерігали мукачівці та гості нашого міста. Не кожному доводилося бути свідком такої значущої духовної події, а тому стільки людей зібралося сьогодні на урочисте освячення Собору Святих Кирила та Мефодія.

Уже сама назва храму має глибоко символічне значення, бо як зазначив у своєму благословенному слові Його Еміненція кардинал Леонардо Сандрі: «Святі Кирило та Мефодій були творцями єдності між церквами і народами,, спільної духовної та культурної спадщини Європи». Єдність та мир це те, що так потрібно нашій країні та нашому народу і про це також присутні мали можливість почути з уст високоповажних духовних отців з нашої країни та з-за кордону, які приїхали, щоб разом з мукачівською громадою розділити радість освячення храму, який стане одним із символів духовної міцності Закарпаття.

Божественну Літургію та чин освячення очолив його Високопреосвященство Кардинал Леонардо Сандрі – дипломат Святого Престолу, титулярний архієпископ Емонський з Ватикану. Разом з ним і Єпископ Мілан Шашік з Мукачівської греко-католицької єпархії, Архієпископ Ігор Возняк – архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Львівський.

Зустрічали поважних гостей міський голова Мукачева Андрій Балога та народний депутат Віктор Балога.

Божественна Літургія та чин освячення викликали особливе піднесення у присутніх і від величі самої події, і від великої кількості святих отців та пісень, які особливо гарно лунають під час таких урочистих подій.

Щасливим був отець Володимир, який в якості господаря урочистої подію з радістю прийняв від кардинала Леонардо Сандрі чашу, як символ єдності та солідарності між священиками та мирянами, владика Мілан, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії та всі присутні.

Цього дня храму було передано мощі Святого Кирила та мощі Папи Іоана Павла II.

Святі отці нагородили й благодійників, які допомагали у зведенні храму. Подяку висловлена поважним духовенством на адресу народного депутата Віктора Балоги та його родини за щедру благодійну підтримку при будівництві Собору. Орденом Святих Кирила і Методія відзначено Віктора Балогу, Оксану Балогу, Павла Балогу, Андрія Балогу.

Прочитано 1138 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних