Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Фінансове управління/Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів
Середа, 10 січня 2018 14:21

Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Бюджетним кодексом України встановлено, що до доходів загального фонду місцевих бюджетів з 01.01.2015 року відноситься акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Згідно норм Податкового кодексу України (зі змінами):

  • платниками податку є особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів;
  • об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів ;

  • ставка податку:

для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих суб'єктами господарської діяльності роздрібної торгівлі підакцизними товарами, ставка податку становить 5 відсотків;

- до підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів посідає третє місце за обсягами надходжень до міського бюджету міста Мукачева, поступаючись податку на доходи фізичних осіб та місцевим податкам і зборам. Фактичні надходження цього податку за січень-грудень 2017 року становлять в сумі 77,6 млн. грн. Питома вага його в сумі власних доходів загального фонду міського бюджету у звітному періоді складає 15,3 відсотка.

Акцизний податок з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального

З 2017 року згідно з пунктом 43 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні пального та 13,44 відсотка акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального, але не менше обсягу нарахувань у 2016 році акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування автоматично:

1) у першому півріччі 2017 року - пропорційно до частки нарахувань за даними декларацій сум акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за 2016 рік на відповідній території у загальному обсязі таких нарахувань за 2016 рік в цілому по Україні;

2) у другому півріччі 2017 року - пропорційно до обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя 2017 року в загальному обсязі такого реалізованого пального в цілому по Україні за перше півріччя 2017 року.

Фактичні надходження акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до міського бюджету міста Мукачева за 2017 рік складають в сумі 21,9 млн. грн.., в тому числі:

- акцизний податок з виробленого в Україні пального - 4,2 млн. грн.;

- акцизний податок з ввезеного на митну територію України пального - 16,1 млн. грн.;

- кошти, що передаються (отримуються), як компенсація із загального фонду державного бюджету бюджетам місцевого самоврядування відповідно до вимог пункту 43 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 №96 "Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування" – 1,6 млн. грн.

Прочитано 2055 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних