Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/Мукачівська ЗОШ №3 ім. Ференца Ракоці II відзначила 70-ти річчя
Субота, 04 червня 2016 18:33

Мукачівська ЗОШ №3 ім. Ференца Ракоці II відзначила 70-ти річчя

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Сьогодні єдина в Мукачеві школа з угорською мовою навчання – ЗОШ №3 імені Ференца Ракоці II відзначає 70-ти річчя з дня створення. Привітати колектив завітали начальник управління освіти Мукачівського виконкому Катерина Кришінець-Андялошій, депутат облради Золтант Ленд’єл та численні гості з Угорщини. Серед них і представники партнерських закладів освіти з Будапешта, Добоша, Матесалки, Кішварди та багатьох інших. Завітали й представники угорських консульських установ, які працюють на Закарпатті.

Більшість учнів навчаються у історичному корпусі, в якому свого часу діяла королівська гімназія для хлопців. Новий корпус збудований у 1967 році. У 1992 році школі присвоєно ім’я Ференца Ракоці II. Десять років тому у подвір’ї школи в його честь встановлено погруддя. Учні школи є постійними учасниками і гостями фізико-математичної олімпіади в місті Шарошпоток. Для юних знавців історії угорська асоціація ім. Ракоці ІІ в 2009 році оголосила конкурсну серію Gloria Victis. В закладі щороку проводять конкурс юних математиків ім. Я. Бояї, літні міжнародні музичні табори, організатором якого є Кешеляк Гергель, уродженець Мукачева, відомий угорський диригент. Чимало зусиль до розвитку закладу доклав його нинішній директор, депутат міськради Степан Шинк.

Учні школи успішно виступають на обласних та міжнародних олімпіадах. Більшість випускників успішно навчаються у вузах України та Угорщини. Школа отримає статус спеціалізованої – таке рішення прийняли міські обранці.

Урочистості почалися в самій школі, де представники міської влади, адміністрація школи, закордонні гості поклали квіти до погруддя Ференцу Ракоці  IIОпісля урочистості продовжились в театрі, де було організовано святковий концерт. 

Мукачівська міськрада

Прочитано 2119 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box