Понеділок, 15 травня 2017 16:13

День матері

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

День Матері - одне з небагатьох свят, якому вже більше ста років. Виникло воно в Англії у 1600 році та мало іншу назву - «Mothering Sunday» (Материнська неділя). Святкували його в четверту неділю посту. Працювати в цей день було заборонено, кожен мав відвідати своїх батьків.

У 1928 році Союз Українок Канади вирішив в цей день вшановувати своїх матусь. Тому перший День Матері святкували українці, але не в рідній країні.

В Україні день Матері офіційно почали святкувати з 2000 року у другу неділю травня.

До цієї прекрасної традиції вже декілька років поспіль долучаються й вихованці та педагоги Мукачівського Будинку школярів. 14 травня, на площі Кирила і Мефодія відбувся культурно-масовий захід, присвячений Дню Матері. Відкрився він концертною програмою за участю хореографічних колективів «Візаві», «Сузір’я» та «Живчики». Зразковий хореографічний колектив «Сузір’я» закружляв всіх присутніх у чарівному вальсі, дивовижною квітковою феєрією вразили вихованці хореографічного колективу «Візаві», а запальні та веселі «Живчики» ще більше підняли настрій всім присутнім. Солісти та ансамблі студії естрадної пісні «Акорд» з піснями, присвяченими найріднішій людині – мамі.

Окрім того, проводились різноманітні конкурси, в яких брали участь мами та діти. Вони ще більше підняли настрій всім присутнім і зблизили рідних людей.

Не можна не згадати також виставку робіт відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, присвячену нашим мамам. Вона вразила майстерністю та різноманіттям технік виконання.

Юні шахісти з гуртка «Шахи» могли позмагатися у майстерності не тільки між собою, а й з своїми батьками, і, до речі, часто вигравали в них.

Отже, всім на цьому святі знайшлося заняття до душі, ніхто не нудьгував, а мами мали можливість відпочити й поспілкуватися зі своїми дітьми.

Як зауважила директор Мукачівського Будинку школярів, Галина Яківна Пенська, це родинне свято важливе як для дітей, так і для мам. Проводиться воно щороку, на його організацію йде немало часу. Його головною метою є навчити дітей працювати в колективі, любити все, що їх оточує, зблизити батьків та дітей. І нагадати всім: на першому місці в нашому житті завжди - Мама. Адже серця дитини і матері б’ються в одному ритмі, а руки мамині найрідніші та найніжніші.

Антоніна Зеленецька

Гурток «Юні журналісти» Будинку школярів 

Прочитано 515 разів
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box