Четвер, 01 червня 2017 15:47

День захисту дітей

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Де́нь за́хисту діте́й, також «День дітей», «Дитячий день» - свято в різних країнах світу. В Україні відзначається щорічно 1 червня з 1998. 1 червня відзначають також «Міжнародний день захисту дітей».

«Міжнародний день захисту дітей» (англ. «International Day for Protection of Children») - святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси, з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям" та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98

Управління освіти, молоді та спорту вітає всіх діток та їхніх батьків з цим чудовим та добрим святом! Бажає міцного здоров'я, радості, щастя, позитивних моментів та успіхів у всіх починаннях!

А я люблю, коли сміються діти,

Коли на личку радість виграє.

А усмішка ясним промінням світить...

І в цьому мудрість виховання є.

Коли любов’ю сповнене сердечко,

Турботою за маму й татуся.

Й за тих, хто поруч, далі й недалечко.

У тому мудрість виховання вся.

Коли дитина змалку розуміє,

Що від любові розпочався світ,

Добро і злобу розрізнити вміє

І має доброту з маленьких літ

В своїй душі і наміри хороші,

А світло серця людям роздає

Від щедрості людської, не за гроші...

От в цьому мудрість виховання є.

Прочитано 408 разів
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box