Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/В Мукачеві готові фінансувати ПТУ через механізм субвенцій
Четвер, 21 січня 2016 16:15

В Мукачеві готові фінансувати ПТУ через механізм субвенцій

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Цьогоріч урядовці зробили «подарунок» місцевим громадам, коли законом України «Про державний бюджет на 2016 рік»   передбачили, що фінансувати систему профтехосвіти мають саме місцеві бюджети. Мукачево, як і кілька сотень інших міст країни прийняло звернення до центральних органів влади та ОДА і облради,  в якому вимагають передбачити фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок субвенції з державного бюджету. Так досі фінансували галузь. Натомість в ОДА на звернення міськради висловили припущення про  можливість зупинити дію рішення про міський бюджет.

«На території Мукачева працює три ПТУ, в яких навчається лише 25% студентів із міста. На утримання закладів необхідно майже 48 млн. гривень. Це становить більше 7% всього бюджету міста. До цього часу їх фінансували коштом області.  Натомість в Конституції, статті 142  чітко вказано:  "Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою". І в місті готові виконувати положення Основного закону, і фінансувати заклади ПТУ через механізм субвенцій. Наразі в бюджеті Мукачева видатки на фінансування ПТУ не передбачені. А зупинити рішення міської ради про бюджет міста на 2016 рік можливо лише через судові інстанції» - зазначив перший заступник Мукачівського міського голови Ростислав Федів під час прес-конференції.

Мукачівська міськрада

Прочитано 331 разів Останнє редагування Четвер, 21 січня 2016 16:17

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box