Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/Мукачівська міськрада вимагає від керівництва області термінового скликання сесії облради з питання фінансування ПТУ
П'ятниця, 22 січня 2016 16:57

Мукачівська міськрада вимагає від керівництва області термінового скликання сесії облради з питання фінансування ПТУ

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Відповідний лист керівництво міста сьогодні надіслало голові ОДА та облради.

 

«Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах, передбачено здійснювати за рахунок бюджетів міст обласного значення, що є суттєвим додатковим навантаженням на міський бюджет Мукачева.

Одночасно, це призводить до порушення положень ст. 142 Конституції України, відповідно до якої, витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

З огляду на те, що в трьох професійно-технічних училищах міста Мукачева навчається 75% дітей, із різних районів та міст області, і тільки 25% студентів — це діти з м. Мукачева, просимо:

  • терміново ініціювати скликання позачергової сесії Закарпатської обласної ради з метою врегулювання питання фінансування професійно-технічних училищ з прийняттям відповідних рішень;
  • терміново звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо фінансування закладів професійної технічної освіти за рахунок державного бюджету;
  • терміново звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України щодо необхідності створення компетентної комісії у частині вивчення питань передачі майна професійно-технічних училищ у комунальну власність та оптимізації, реструктуризації, реорганізації вказаних закладів з метою визначення реальних видатків на їх утримання у 2017 році», - йдеться у листі.

budzhet big

Нагадаємо, що Мукачево, як і кілька сотень інших міст країни вже прийняло звернення до центральних органів влади та ОДА і облради, в якому вимагають передбачити фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок субвенції. Так досі фінансували галузь. Натомість в ОДА на звернення міськради  відповіли, що готові зупинити дію рішення про міський бюджет.

«Обласна державна адміністрація здійснює контроль за відповідністю бюджетному законодавству показників затверджених міських бюджетів, і у разі виявлення порушень буде вимушена застосувати відповідні заходи впливу, передбачені Бюджетним кодексом України, зокрема зупинення дії рішення про бюджет», - йдеться у листі голови ОДА Геннадія Москаля.

Перший заступник Мукачівського міського голови Ростислав Федів констатує: місто готове фінансувати галузь, але лише через механізм дотацій, як це і було до цього часу.

«Зупинити рішення міської ради про бюджет міста на 2016 рік можливо лише через судові інстанції. Але хочу наголосити на іншому аспекті - в обласному бюджеті є кошти на утримання системи профтехосвіти. І саме область може вирішити питання фінансування. В деяких областях обласна влада вже взяла на себе фінансування галузі. В Мукачеві на утримання ПТУ треба майже 50 млн. гривень, а це майже чверть власних доходів. Саме на обласному та державному рівні необхідно вирішувати цю проблему. І ми просимо терміново її вирішити», - зазначає Ростислав Федів.

Мукачівська міськрада

Прочитано 406 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box