Вівторок, 29 листопада 2016 10:50

В Мукачеві щотижня призначають 600-700 нових субсидій

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

На сьогодні фахівці УПСЗН м.Мукачева використовують у роботі дві субсидійні програми: місцеву та державну. Тому показники беруться з обох програм.

Загалом, станом на 23 листопада 2016 року субсидійною програмою (без врахування 4 272 пільговиків, які відмовилися від субсидії на користь пільгової знижки на комунальні послуги) у м.Мукачеві з 26 000 дворогосподарств охоплено 9 873. Це майже 38% мукачівських сімей. Ці всі субсидії вже перераховані й призначені.

Неперерахованими поки залишаються 772 справи, термін дії яких закінчився 30 вересня 2016 року. Це справи, які були вивантажені зі старої місцевої програми «Розрахунковий центр» і які наші фахівці перед призначенням змушені вносити у нову субсидійну програму з паперових носіїв (папок). Загалом, таких справ було вивантажено близько 2,5 тисяч. На даний час усі вони внесені до нової субсидійної бази і фахівці працюють над призначенням. В середньому за тиждень здійснюють 600-700 призначень. Очікуємо, що до 27 листопада усі ці субсидії будуть призначені. Уточнюємо, що деякі справи потребують довше часу для опрацювання, позаяк перші запити повертаються зі структур із зазначенням про некоректні дані: зміна прізвища й старий ідентифікаційний код, смерть члена родини, тощо. Також довше опрацьовуються справи, де серед членів родини є військові пенсіонери, безробітні особи, які отримували допомогу по безробіттю, приватні підприємці, тощо. В таких випадках, як це визначає закон, ми надсилаємо письмові запити до тримачів баз даних. Як тільки від них надходить запитувана інформація про доходи, впродовж десяти днів ми призначаємо субсидію.

РОЗЯСНЕННЯ щодо ситуації з попередніми показниками.

До 8 листопада 2016 року наше УПСЗН подавало до Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА інформацію без врахування понад 2 500 субсидіантів (з нової та старої програми), яким була призначена нульова субсидія. Оскільки ці субсидіанти через високі доходи не отримали підтримки від держави на оплату комунальних послуг, ми вважали, що їх не потрібно зазначати у зведеному звіті щодо призначених субсидій. Однак, як нам роз’яснили у Департаменті, ці справи опрацьовувалися нашими фахівцями і їх слід також враховувати при поданні звіту. Після того, як ми відкоригували показники, отримали не 23%, як зазначалося раніше, а майже 38%.

Окрім того, до звіту щодо відсотку охоплення населення субсидіями ми не додавали отримувачів пільг на оплату комунальних послуг, які відмовилися від субсидії на користь пільги. Відповідно до наданих нам роз’яснень, їх також слід вважати такими, що отримують державну підтримку на оплату комунальних послуг. Адже нині користуватися одночасно і субсидією і пільгою не можна. У Мукачеві осіб, які залишили за собою пільгу, у базі даних пільговиків нараховується 4 272.

Таким чином, станом на 23 листопада 2016 року реальний показник охоплення населення вже діючими субсидіями та пільгами по м.Мукачеву – 14 145 дворогосподарств. А це 54%. Нагадаю, що станом на 8 листопада 2016 року першочерговий невідкорегований показник сягав позначки 23%. Насправді, він менший від реального майже на 30%.

На сьогодні, процес перенесення в нову субсидійну програму близько 2 200 субсидій, які в старій програмі призупинилися 30 вересня 2016 року, завершено. Ці справи ми так і не змогли автоматично перекинути зі старої програми до нової й набирали вручну. Столичні фахівці, так само, як і наші місцеві, пояснили, що вивантаження бази даних зі старої програми відбувається некоректно, тому її автоматичне завантаження в нову неможливе. То ж вносили справи субсидіантів вручну з паперових носіїв: місце проживання, ПІБ, код, дату народження кожного члена сім’ї, їх родинні стосунки, особові рахунки надавачів комунальних послуг, характеристику житла та інше. Утім, на цьому процес остаточного переходу на нову державну субсидійну програму ще не завершений. Справа в тому, що вивантажувати субсидії ми можемо лише після того, як термін їхньої дії в старій програмі завершиться. Отож, паралельно у двох програмах ми працюватимемо до квітня 2017 року. По кількості субсидійних справ в старій програмі ситуація наступна:

- 30.11. 2016 року вивантажуємо 53 справи;

- 31.12.2016 року – 401 справу;

- 31.01.2017 року – 188 справ;

- 28.02.2017 року – 103 справи;

- 31.03.2017 року – 68 справ;

- 30.04.2017 року – 01 справа.

Окрім того, з початком опалювального сезону різко зросла кількість нових заяв на призначення субсидій. Щотижня ми реєструємо понад сотню таких звернень. Ці справи до нової бази даних адміністратори з сектору звернень громадян вносять безпосередньо під час звернення.

Хочу зазначити, що на сьогодні, фахівцями нашого УПСЗН за чотири місяці було перенесено до нової субсидійної програми уже близько 10 тисяч справ. Для пришвидшення процесу набору карток субсидіантів, справи весь цей час розподілялися між 37 фахівцями з усіх відділів, у яких на комп’ютерах була встановлена дана субсидійна програма. У вільний від основної роботи час, фахівці допомагали відділу державних соцдопомог.

Рішення перейти на державну субсидійну програму було прийнято нами наприкінці минулого року. З Департаменту соцзахисту населення ОДА ми отримали рекомендації щодо технічних вимог, яких нам слід було дотриматися, щоб здійснити цей перехід. У бюджет на 2016 рік було закладено кошти на оновлення та придбання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення. Усього на ці цілі було використано з міського бюджету 260 710 гривень. Крім того, ми передбачили кошти на додаткові трудові угоди та на оплату праці фахівців, яких скеровував до нас Центр зайнятості. Так, за трудовою угодою у нас працює три спеціаліста: два на призначенні субсидій і один в архіві (допомагає проводити вибірку паперових справ для їх перенесення в нову базу). Також, впродовж року у нас щомісяця працюють по 3-5 спеціалістів з біржі зайнятості.

Окрім того, 11 лютого 2016 року відбулася реорганізація нашого УПСЗН. Ми впорядкували структуру наших відділів і суттєво збільшили штат відділу державних соціальних допомог. Раніше над призначенням субсидій працювало троє осіб. Тепер субсидії призначають вісім фахівців: шість в штаті, два за трудовою угодою.

Нову державну субсидійну програму нам встановили у червні 2016 року. Місяць ми працювали у тестовому режимі й заповнювали необхідні для розрахунку дані нашими показниками. Після того, як нам не вдалося сконвертувати дві бази й перекинути автоматично субсидіантів, було прийнято рішення, попри подальший пошук шляхів автоматичної перекачки, таки розпочати набір вручну з паперових носіїв. З середини липня розподілили цю роботу між усіма нашими працівниками й розпочали поповнення бази. Це було дуже вірне рішення, що й підтвердили фахівці з Мінсоцполітики.

На сьогодні, мукачівське УПСЗН не потребує жодної фінансової підтримки для вдосконалення роботи чи кадрового резерву. Праця фахівців гідно оцінюється.

Варто нагадати, що рік тому в УПСЗН м.Мукачева не працювала ні стара субсидійна програма, у якій субсидії доводилося призначати за допомогою калькулятора, не було й нової програми. На той час непризначеними залишалися 7 800 субсидій. Роботу старої програми відновили наприкінці року. До прикладу, «вересневі» субсидії 2015 року, почали призначати у кінці січня 2016. Зараз виходимо на показник «місяць в місяць».

Ми дуже відповідально ставимося до виконання поставлених перед нами завдань. Сезон призначення субсидій 2016-2017 років відбувся лише завдяки зусиллю місцевої влади й особисто міського голови Мукачева Андрія Балоги.

Щиро дякуємо мукачівцям за підтримку й розуміння!

Управління праці та соціального захисту населення

Мукачівського міськвиконкому

Прочитано 311 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box