Вівторок, 14 березня 2017 17:00

Легалізація заробітної плати: від роз’яснення до перевірки

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин є грубим порушенням чинного законодавства, яке регулює трудові відносини між роботодавцем та найманою особою і завдає значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі.

Адже сьогодні надзвичайно важливо, щоб кожен працівник зрозумів важливість легалізації заробітної плати для нарахування в подальшому пенсій, оскільки страховий стаж та заробіток для призначення пенсій обчислюється органами Пенсійного фонду саме на підставі даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Скільки працівник заробив пенсії – стільки і буде отримувати, відтепер розмір конкретної пенсії прямо пропорційний до стажу роботи та заробітної плати, з якої оплачено до Пенсійного фонду страхові внески.

Уявіть собі, що можна купити за 1200 – 1500 гривень на місяць? В той час коли мінімальна заробітна плата гарантована державою – 3200 грн..

Стали непоодинокими випадки, коли найманого працівника, який працював без оформлення трудових відносин, за скоєну, так звану підприємцем «нестачу коштів, або цінностей» звільняють з роботи не розрахувавшись з ним.

Разом з тим, підприємцям вигідно не оформляти працівників – вони не платять за останніх податків та не проводять відрахувань до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, до пенсійного фонду, тим самим позбавлять їх права на соціальний захист у разі настання нещасного випадку, тимчасової втрати працездатності та отримання пенсії у старості.

На адресу інспекції праці з питань додержання законодавства про працю у Закарпатській області звертаються такі працівники, які потребують вирішення їх проблеми, але не завжди можливо встановити документований факт використання найманої праці

Така зарплата «у конвертах» не потрібна ні людям ні державі.

Шановні працівники йдучи влаштовуватись на роботу пам’ятайте, що на Вашій стороні Закон, який Ви теж з свого боку повинні виконувати – бо це Ваш соціальний захист, і в подальшому майбутнє Ваших дітей, онуків і правнуків.

Ви і тільки Ви сьогодні повинні думати про себе самі, для того щоб у правовому полі захистити себе та свою родину. Забезпечити майбутнє собі та своїм дітям.

З таким негативним та ганебним явищем, як «тіньова зайнятість» потрібно боротися разом.

 

Завідувач сектору соціально-трудових відносин

та нагляду за правильністю призначення пенсій

Прочитано 503 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box