Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління праці та соціального захисту населення/Перевізники зволікають з підписанням договорів на відшкодування витрат за пільгові перевезення
Четвер, 16 березня 2017 10:36

Перевізники зволікають з підписанням договорів на відшкодування витрат за пільгові перевезення

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Тиждень тому міський голова м.Мукачева Андрій Балога вкотре зустрічався з місцевими перевізниками, щоб вирішити питання відшкодування витрат за пільгові перевезення і роз'яснити перевізникам яких саме заходів їм слід вжити, щоб місто змогло на законних підставах відшкодовувати з міського бюджету витрати за пільгове перевезення. Адже з боку міської влади зволікань на цей час нема жодних.

Нагадаємо, що за дорученням Андрія Балоги, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради підготувало зміни до програми «Відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян ММКП «Громадський транспорт Мукачева» на 2017 рік і передбачило подібну компенсацію і для місцевих перевізників, які працюють на ринку перевезень. Такі послуги надають близько десятка перевізників. У кожного з них, здебільшого, по дві-три маршрутки, які охоплюють певний міський маршрут.

Нагадаємо, що до 2016 року у Державному бюджеті України щорічно передбачалася субвенція для місцевих органів влади, які через УПСЗН відшкодовували перевізникам подібні витрати. Процедура була наступна: після проведення тендеру міська влада заключала відповідні угоди з переможцями, а управління праці та соціального захисту підписувало з ними договори, а відтак і акти виконаних робіт. Лише дотримання усіх цих юридичних норм дозволяло використовувати кошти державної субвенції. Утім, після того, як держава перестала фінансувати цей вид пільги, яка діє на території всієї України, і обмежила її територіально, переклавши фінансування на місцеві бюджети, усі угоди й договори втратили свою чинність. Власне, цей юридичний нюанс вкотре розтлумачив перевізникам міський голова Андрій Балога під зустрічі, яка відбулася минулого тижня. Він доступно пояснив, що у цих документах слід змінити пункт, у якому обоговорено механізм відшкодування, а саме: слова «за рахунок коштів субвенції з державного бюджету, що надходять до міського бюджету» замінити словами «за рахунок коштів з міського бюджету». Лише тоді місто зможе на законних підставах розпочати відшкодування. Перевізники визнали, що це суттєвий аргумент і що вони цього не врахували. Для оновлення тексту цих договорів попросили один день. Хоча міський голова пропонував внести ці незначні зміни того ж дня. Крім того, Андрій Балога доручив управлінню праці та соціального захисту населення вжити усіх заходів для того, щоб нові договори, які підготують перевізники, були підписані без зволікань.

Утім, наголошуємо, що станом на 15 березня 2017 року, всупереч обіцянкам, жоден з перевізників не надав до УПСЗН для підписів дані договори. Тобто, управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради й надалі не має законних підстав розпочати виплату коштів за пільгове перевезення пасажирів. У зв'язку з цим, абсолютно незрозумілими є звинувачення, які продовжують лунати від перевізників на адресу влади й, зокрема, управління праці та соціального захисту населення щодо зволікань у відшкодуванні коштів за пільгове перевезення.

На підтвердження, публікуємо копії договорів, де маркером виділені слова, котрі слід змінити, щоб ці документи стали юридично грамотними. У декого з перевізників такі договори втратили чинність ще й через те, що минув термін їхньої дії. Це ті перевізники, з якими раніше заключалися договори на кілька місяців або на рік. Утім, серед них є й такі, чиї договори мали чинність на три роки.

 

Начальник УПСЗН

Прочитано 1802 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box