Четвер, 30 листопада 2017 16:06

Звіт управління праці та соціального захисту населення м.Мукачево

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

1. За період з 01.11.2016 до 01.11.2017 р до УПСЗН надійшла наступна кількість звернень:

-1 188 заяв громадян, які зверталися у відділ звернень громадян МВК (з них по місцевій матеріальній допомозі – 640 заяв, які скеровані по програмі «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців»)

-2 623 заяв через ЦНАП щодо надання допомоги по програмі «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців»

-427 заяв громадян, які зверталися особисто до керівника управління щодо надання допомоги, та з питань перерахунку субсидій та соціальних допомог.

-6 508 звернень до відділу державних пільг та компенсаційних виплат

-14 830 заяв щодо призначення різних видів соціальних допомог.

Загалом, за вказаний період фахівцями УПСЗН опрацьовано 25 576 заяв від громадян.

З них, по Програмі “Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців” за звітний період було прийнято 3 263 звернення. По 251 заяві була надана відмова. За звітний період профінансовано 3 012 заяв на загальну суму 15 128 403,00 грн. Допомогу отримали:

- дороговартісне лікування 544 особи в розмірі 12 283 259,00 грн.

- на гігієнічні підгузки 209 (виплати щомісячні, тому в показниках дублюються) осіб в розмірі 350 800,00 грн.

- з нагоди ювілею 71 особа в розмірі 39 000,00 грн.

- внаслідок складних життєвих обставин 2 013 осіб в розмірі 2 095 461,00 грн.

- на поховання 66 осіб в розмірі 91 100,00 грн.

- на транспортні послуги інвлідам 21 особа в розмірі 6 483,00 грн.

- ветеранам ВВ війни з нагоди відзначення Дня Перемоги 80 особам в розмірі 183 500,00 грн.

- ремонт житла УБД 8 осіб в розмірі 78 800,00 грн.

Крім того, загальним відділом опрпацьовано 6 747 документів:

- 3 058 вихідної документації;

- 3 689 вхідних документів.

Також, з 1 вересня 2017 року рішенням сесії було затверджено нову редакцію Програми й долучено два важливих пункти щодо забезпечення учасників бойових дій санаторно-курортним лікуванням та здійснення ремонтних робіт у їхніх помешканнях (за умови якщо матеріальний стан не дозволяє оплатити самостійно).

2. Відділом державних соціальних допомог за звітний період призначено 20 267 державних соціальних допомог, в тому числі житлових субсидій, а саме:

 • допомогу у зв”язку з вагітністю та пологами - 457 вагітним жінкам;
 • допомогу при народженні дитини – 1 116 матерям;
 • допомогу на дітей матері одиначці - 2 110 сім”ям;
 • допомогу при усиновленні дитини - 14 сім”ям;
 • допомогу на дітей, над якими встановлено опіку та піклування - 62 сім”ям;
 • допомогу малозабезпеченій родині - 1 280 сім”ям;
 • державну допомогу інвалідам з диниства та дітям інвалідам - 238 сім”ям;
 • тимчасову допомогу на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів - 234 сім”ям;
 • допомогу по догляду за інвалідом психічного розладу - 84 сім”ям;
 • 7 будинкам сімейного типу та 7 прийомним сім”ям;
 • житлову субсидію – 13 524 сім”ям;
 • допомогу, згідно Закону України “Про соціальні послуги “ - 48 сім”ї;
 • допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам - 89 сім”ї;
 • компенсаційні виплати особі, яка здійснює догляд за інвалідом 1 групи або особою, яка досягла 80 років - 11 сім”ям;

Двічі на місяць проводяться комісії з призначення та припинення державних соціальних допомог.

3. За звітний період сектором соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено обстеження та складено акти:

- акт оцінки потреб дитини та її сім’ї (початкова оцінка) із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю (у разі неможливості одержання довідки про проживання дитини з матір’ю з метою подання останньою документів для призначення допомоги на дітей одиноким матерям) — 114 актів.

- перевірка цільового використанням одноразової допомоги при народженні дитини і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення вибіркового обстеження – 282 актів.

- акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення50 актів.

- перевірено скарги громадян про нецільове використання державних коштів та невиконання батьківських обов’язків – 16 сімей.

- перевірено повідомлення про факт вчинення насильства над дитиною8 сімей.

соціальна робота з сім’ями а саме:

- які опинилися у складних життєвих обставинах в яких діти перебувають в інтернатних закладах (крім спеціальних та спеціалізованих) або де є ризик влаштування дітей до таких закладів – 13 сімей.

- з молодими особами, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань – 18 осіб.

- з сім'ями які перебувають в складних життєвих обставинах та проживають в незадовільних умовах - 13 сімей.

- щодо попередження та недопущення суїцидальної поведінки у дітей — 2 сім'ї.

- взято під соціальний супровід – 6 сімей.

4. Сектором державних соціальних інспекторів за звітний період проведено вибіркові обстеження та складено 3 654 акти матеріально-побутових умов:

- для надання допомоги по місцевій програмі – 946; - для встановлення котлів, колонок – 222 ; - внутрішньо переміщені особи – 475 ; - для надання пільг (УБД, багатодітні сім’ї, інші) –203 ; - фактичне місце проживання (ДСД, допомога при народженні дитини, інші) – 148 ; - державна соціальна допомога сім’ям з дітьми (комісія) –125 ; - сім’ї, де виховуються діти з інвалідністю – 34 ; - опіка – 33; - для здійснення соціальних послуг – 26 - для перевірки субсидіантів – 1442

5. Відділом персоніфікованого обліку отримувачів пільг, гарантій та компенсацій проводилася наступна робота:

- постійне наповнення та коригування бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), шляхом формування та внесенням змін електронної картки пільговика. Після опрацювання даних особам пільгової категорії виписується підтверджуючий документ їх права на пільгу (посвідчення, довідка).

- одночасно створюється формування архіву особових справ пільгової категорії населення (пакет документів, що надають право на отримання пільг) в паперовому вигляді для подальшого внесення даних до ЄДАРПУ.

- щомісячно проводиться підготовка та формування фінансової звітності нарахованих пільг, які фінансуються з Державного бюджету на підставі складання актів звірок з підприємствами та організаціями-постачальниками послуг (ЖКО та ОСББ).

Стисла інформація про пільговиків та нараховані пільги:

- станом на 01.11.2017 року в базі ЄДАРП перебуває на обліку 14 939 осіб пільгової категорії (з них за рік було прийнято 595 нових справ).

- за визначений період було нараховано 15 983 864,00 грн. пільгового фінансування

- окремо проведено нарахування та фінансування студентам (курсантам), які мають право на отримання соціальної стипендії у сумі 1 175 521,00 грн.

- проведено 11 комісій, які визнають право кандидата на отримання пільгового забезпечення за фактичним місцем проживання, та надано право на користування пільгами з оплати житлово-комунальних послуг 44 особам.

- видано 140 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 264 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

З вересня 2017 року прийом справ та надання підтверджуючих право на пільгу документів проводиться за допомогою системи електронного документообігу (ДОК ПРОФ). Спеціалісти відділу в повному обсязі володіють навиками роботи цієї та других супроводжуючих програм, які містять необхідну інформацію, щодо коректного ведення справи пільговика (АСОПД, Житлові субсидії).

6. Відділом пільг та компенсаційних виплат за звітний період було виконані наступні завдання:

- оздоровлено за рахунок державного бюджету, Фонду інвлідів та Фонду ветеранів війни 75 осіб (інваліди, ветерани війни, учасники бойових дій, інші)

- протягом року на облік для отримання санаторно-курортної путівки взято 204 пільговика різних категорій.

- виплачена компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 168 особам з інвалідністю на суму 38,9 тис. грн..

- надано статус та відповідне посвідчення «Інвалід війни» 20 особам (в т.ч. 7 учасникам АТО).

- продовжено статус: «Інвалід війни» 13 особам, «Учасник війни» 6 особам, «Член сім’ї загиблого» (померлого ветерана війни) 12 особам.

- видані талони на пільговий проїзд 9 інвалідам війни.

- направлено на лікування у Виноградівське відділення обласного центру комплексної реабілітації 41 особу з інвалідністю та 4 супроводжуючих осіб.

- взято на облік на проходження курсу реабілітації в цьому центрі 44 особи з інвалідністю.

- направлено на обласний МСЕК по питанню отримання автомобілів на пільгових умовах 15 осіб з інвалідністю.

- направлено 11 осіб з інвалідністю для проходження медичної та професійної реабілітації: 5 дітей з інвалідністю пройшли медичну реабілітацію в Закарпатському обласному центрі комплексної реабілітації «Дорога життя», 2 дітей – в центрі соціально-психологічної реабілітації та 4 особи з інвалідністю пройшли курс професійної реабілітації, відповідно до професій зазначених в індивідуальній програмі реабілітації, в спеціальних реабілітаційних та професійно-технічних установах на базі державних міжрегіональних центрів професійної реабілітації інвалідів у таких містах України, як м. Львів, м. Кам’янець-Подільський та с. Лютіж Київської області.

- оформлені документи до департаменту соціального захисту населення та направлені до будинків – інтернатів 18 осіб.

- оформлені документи до департаменту соціального захисту населення та влаштовані у Виноградівське відділення ХОСПІС 6 особи з інвалідністю.

- видано 747 направлень для одержання протезно–ортопедичних виробів, ортопедичного взуття та технічних засобів реабілітації.

- для забезпечення протезно-ортопедичними виробами, технічними виробами та ортопедичним взуттям взято на облік 188 осіб. - проведено виплату щорічної одноразової допомоги до 5 травня 2 989 особам на суму 3 644,9 тис грн. - на професійну адаптацію учасникам бойових дій АТО виділено 52,0 тис.грн. і направлено на навчання по отриманню водійських прав категорії “С” і “Е” 6 осіб (до кінця року планується проведення навчання 8 учасників АТО по професії водій категорії «В»). - забезпечено належну і вчасну виплату всіх гарантій та компенсацій 583 мукачівцям, які постраждали від аварії на ЧАЕС. - станом на 01.11.2017 року в УПСЗН перебуває на обліку 741 особа (439 сімей) з числа внутрішньо переміщених осіб. Призначено допомогу внутрішньо переміщеним особам на наступний шестимісячний термін – 219 сім’ям.- проведено 12 засідань комісії з розгляду питань пов’язаних із зняттям з обліку внутрішньо переміщених осіб, припинення або відновлення соціальних виплат згідно Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

- прийнято та зареєстровано 72 колективних договори та зміни до них.- з метою врегулювання питання проходження альтернативної (невійськової) служби, розпорядженням міського голови від 28.02.2017 р. № 90, заброньовано робочі місця для проходження альтернативної служби на 3-х підприємствах, установах, організаціях міста, що перебувають у комунальній власності (6 робочих місць). Станом на 01 листопада 2017 року альтернативну (невійськову) службу проходять 3 громадяни, та 3 завершили проходження служби.- взято участь у комісії з спеціального розслідування нещасних випадків із тяжкими наслідками на ПУО м.Мукачево (7 випадків).- надано статус «Ветеран праці» та видано посвідчення за даними бази ПФ 79 особам.

Працівники відділу у своєї роботі користуються електронними базами:

- єдина інформаційна база про внутрішньо переміщених осіб України (ЄІБДВПО);

- централізований банк даних з проблем інвалідності (ЦБІ);

- єдиний державний автоматизований реєстр пільговиків (ЄДАРП);

- автоматизована система обробки пенсійної документації (АСОПД);

- казначейська програма Payments 2017.

7. Юридична робота.

- Здійснено 8 звернень до Мукачівського МВ поліції по факту підроблених документів отримувачами державних допомог.

- Представляли інтереси потерпілих у 5 кримінальних провадженнях.

- На даний час на розгляді в суді перебуває 3 кримінальні провадження, де Управління виступає потерпілим. 1 кримінальне провадження розглянуто судом та задоволено цивільний позов Управлінння на суму 21,0 тис грн.

- На розгляді в окружному адміністративному суді перебуває 4 адміністративні справи, по яких Управління виступає стороною по справі. Готувалися позовні заяви та заперечення по справах, брали участь у засіданнях.

- У 2 справах виступали стороною по справі у Господарському суді Закарпатської області

- Протягом звітного періоду в Мукачівському міськрайонному суді на розгляді перебувало 29 справ, по яких готували заперечення та брали участь у судових засіданнях.

- Крім цього, на розгляді в Мукачівському міськрайонному суді перебувало 6 адміністративних справ, по яких готували заперечення та брали участь у судових засіданнях;

- На розгляді у Львівському апеляційному адміністративному суді перебуває на розгляді 4 адмістративні справи, по яких готували апеляційні скарги та заперечення.

- Підготовлено та направлено 110 досудових претензій особам, які отримали допомогу по Програмі «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців»і не прозвітувалися про цільове використання коштів.

- 20 досудових претензій направлено отримувачам державних допомог.

8.Бухгалтерський відділ.

За звітний період було виплачено з державного бюджету 197 155 100,0 грн., чим забезпечено:

- надання пільг населенню на суму 81 439 900,0 грн.

- надання державних соціальних допомог на суму 115 571 600,0 грн.

9. Інші організаційні здобутки:

9.1. Досягнуто домовленості про постійну участь відповідального працівника УПСЗН у засіданнях медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Це дозволяє людям, яким присвоюють групу інвалідності, одразу ж отримати фахову консультацію з приводу належного їм державного забезпечення.

9.2. Для електронного проведення та обліку виплати УБД до 5 травня було закуплено програмне забезпечення, що дало можливість більш швидко та ефективно виконати роботу по нарахуванню та виплаті даної допомоги (раніше це проводилося в ручному режимі).

 1. 3.Розроблемо комп’ютерне забезпечення для ефективного ведення нарахувань та призначень допомоги по програмі «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців»
 2. 4.За звітний період в УПСЗН було проведено реорганізацію установи і скорочено, як недоцільний, сектор трудових відносин та нагляду за правильністю призначення пенсій. Троє вивільнених працівників погодилися на запропоновані вакантні посади. Одна працівниця відмовилася і, наразі, звільнена.
 3. 5.Введено нову посаду інспектор з праці і прийнято відповідного фахівця на роботу. На даний час інспектор з працівже пройшов навчання і отримав посвідчення.
 4. 6.Введено посаду державного соціального інспектора, що дало можливість ефективніше розподілити обов’язки між чотирма фахівцями, закріпивши їх за певними мікрорайонами міста.
 5. 7.Звернення громадян до УПСЗН з усіх питань передано до сектору звернень громадян (окрім специфічних питань по роботі з інвалідами), де працюють шість універсальних адміністраторів.
 6. 8.З вересня прийом документів від громадян проводиться винятково у системі ДОКПРОФ. Усі документи скануються і передаються на опрацювання в електронному режимі.
 7. 9.Закуплено стелажі та впорядковано архів УПСЗН.
 8. 10.Фахівцям з різних відділів УПСЗН надано доступ до Держреєстру майнових прав, що дозволяє ефективніше виявляти подану заявниками інформацію щодо свого майнового стану.
 9. 11.Фахівцям УПСЗН надано доступ до Територіального реєстру громади м.Мукачева, що дає змогу миттєво перевіряти відомості про зареєстрованих осіб та осіб, що вибули.
 10. 12.Ефективніше працювати дозволяє і доступ до відсканованих документів громадян. Якщо такі відомості містяться у базі, то додатково їх не вимагають. Крім того, допомагають працівникам ЦНАПу поповнювати цей реєстр і сканувати оригінали документів тих осіб, які зазначені у базі.
 11. 13.На добровільних засадах допомагаємо вносити на чіп Картки мукачівця відповідну пільгу для безкоштовного проїзду.
 12. 14.Розроблено та подано на розгляд профільних комісій 6 місцевих програм:

-програма фінансової підтримки громадської організації «Мукачівський Центр соціально-психологічної адаптації, фізичної та трудової реабілітації осіб з особливими потребами «АЛЬТЕРНАТИВА» на 2018-2020 роки

-програма «Підтримки та розвитку діяльності Мукачівської міської організації Товариства Червоного Хреста України» на 2018-2020 роки

-програма «Підтримки літніх людей, у яких нема спадкоємців (опікунів) і за якими нікому доглядати» на 2018-2020 роки (назва буде змінена)

-програма «Фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у місті Мукачеві» на 2018-2020 роки

-програма «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2018-2020 роки

-програма «Зайнятості населення м.Мукачева» на 2018-2020 роки

-крім того розроблено Програму «Відшкодування пільг ЖКП» (чернетка)

 1. На базі УПСЗН було започатковано соціальний ярмарок, де кожен охочий міг поділитися речима, а нужденні – безоплатно їх взяти. З настанням холодів подбали про встановлення на території управління контейнера для збору одягу. З компанією АВЕ підписаний відповідний договір.
 2. Було проведено асфальтування подвір»я УПСЗН, що дозволило вільно пересуватися людям з інвалідністю.
 3. Працюємо над постійним інформуванням громадськості з питань роботи УПСЗН. До офіційної сторінки управління в ФБ залучено 1257 підписників та 1362 спостерігача. Загалом, охоплення аудиторії (перегляди сторінки) перевищує 10 тисяч читачів.

9.18. Активно співпрацюємо з представниками як місцевих, так і центральних ЗМІ. Двічі брали участь у ток-шоу «Стосується кожного». Одна з програм - «На сміттєзвалищі життя», де розповідалося про незрячу багатодітну жінку, яку діти викинули на смітник, побила національний рекорд переглядів. Роботу виконавчого комітету Мукачівської міської ради щодо надання всебічної допомоги героїні програми високо оцінили гості студії, провідні експерти та журналісти програми.

Начальник управління праці

та соціального захисту населення Н. Зотова

Прочитано 939 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних