Версія для друку
Понеділок, 12 лютого 2018 17:50

В Мукачево стартував мобільний консультативний центр

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Для Закарпаття тема працевлаштування є особливо актуальною, адже 290 тисяч працездатного населення, за офіційними даними, перебуває за межами правового регулювання трудових відносин. Певна частина з них виїжджає за межі краю на сезонні заробітки.

З тих, хто залишається, не всім щастить знайти добре оплачувану роботу вдома. Тож чимало громадян, насамперед недавні старшокласники та  студенти, погоджуються на  різні види заробітку, в тому числі і з прихованою формою оплати. Мало хто з молодих людей нині замислюється над тим, що за такого «розкладу» їх чекає у старості?  На жаль, це реалії сучасного життя.

Привернути увагу краян до проблеми нелегального працевлаштування вирішили в Управлінні Держпраці у Закарпатській області. У зв’язку з цим в м. Мукачево 13 лютого 2018 року з 10:00 год. буде розтаношований мобільний консультативний центр по пл. Духновича. Протягом кількох годин фахівці Управління матимуть змогу комунікувати з громадянами з різних питань, які стосувалися трудового законодавства. Водночас перехожим роздаватимуть флаєри-пам’ятки, на яких містилася інформація для роботодавців і працівників про можливі ризики, пов’язані з тіньовою зайнятістю.

Такий метод інформаційно-роз’яснювальної роботи, дозволяє не лише привернути увагу до проблеми нелегального працевлаштування в області, а й у доступній формі поінформувати людей про недоліки отримання заробітної плати «в конвертах».  

Краяни повинні усвідомити, що «чорна» або навіть «сіра» заробітна плата позбавляє їх соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, захисту від незаконного звільнення, права на відпустки тощо. Згідно із недавно прийнятою пенсійною реформою для призначення пенсії необхідно мати відповідний страховий стаж, а люди не знають власних прав.

Отож отримана у консультативному центрі інформація змусить краян переглянути своє ставлення до тіньової зайнятості, змінити рішення і не погоджуватися на незаконні умови працевлаштування.

Прочитано 183 разів

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних