Середа, 24 лютого 2016 15:02

Наталія Зотова: «В країні необхідно проводити монетизацію пільг»

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

 

Сьогодні в Мукачеві відбулася конференція за участі начальника управління праці та соціального захисту населення Мукачівського міськвиконкому Наталії Зотової. Під час зустрічі обговорювалися питання, які стосуються процесу оформлення субсидій, нововведень в галузі соцзахисту та створення соціальних програм.

В ході прес-конференції Наталія Зотова зазначила, що за період 2015-2016 рр. близько десять тисяч мукачівців подали заявки на отримання субсидії. На даний час 1190 містян очікують відповіді від газового господарства та податкової інспекції. 8 тисяч громадян субсидію отримали.

"У січні-лютому 705 мукачівців подали заявки на отримання субсидій. Ці субсидії будуть призначені після того, як податкова підсумує звітний період за 2015 рік і перевірить правильність поданих даних. Скоріш за все, субсидії цим людям нарахують вже у квітні-травні цього року", - пояснила Наталія Зотова.

На жаль, через невідповідність заповнених даних, які подали містяни у декларації, більше сотні мукачівців змушені повернути отримані кошти. Також Наталія Зотова заявила, що система надання субсидій заплутана і несправедлива.

Великі зміни з нового року за словами керівника управління соцзахисту торкнулися і перевізників.

"Держава призупинила і не внесла у бюджет державну субвенцію по виплаті відшкодування міських, міжміських і залізничних перевезень. Це стало несподіванкою для нас. Уряд вирішив, що цим питанням повинні займатися органи місцевого самоврядування. Ми почали шукати виходи з цієї ситуації і міркувати над тим, щоб відшкодовувати витрати мукачівцям на міські перевезення. На сьогоднішній день в Мукачеві 25 тисяч пільговиків, які мають право на пільгове перевезення міськими маршрутками. Однак, Кабмін нам не запропонував алгоритм, як вирахувати компенсацію коштів", - розповіла Наталія Зотова. Також вона констатує, що на сьогоднішній день півтора мільйона гривень управління відшкодовує 22 перевізникам за те, що вони перевозять пільговиків безоплатно у своїх маршрутках. Однак, все рівно є багато нарікань з боку людей.

Окремо Наталія Зотова наголосила на діючій міській програмі додаткового соціального захисту мешканців Мукачева. Загальний обсяг програми, яку прийняли депутати міської ради становить майже 5 млн. гривень. На соцзахист мукачівців додатково витратили вже 1.5 млн гривень. «Це насамперед стосується компенсації дороговартісного лікування. Вже визначено перелік документів, які подаються на розгляд комісії – це висновки медичних фахівців. І саме вони визначають, скільки коштів необхідно на це лікування. В нас вже були випадки, коли ми виділили суми в розмірі 80 тисяч на лікування дитини і цим рятували життя. Тому прохання – не подавати на компенсації суми в розмірі 400-500 гривень. Це програма для компенсації дороговартісного лікування» , - каже Зотова.

Поки що це єдина програма, яка фінансується з міського бюджету, але на сьогоднішній день управління розробляє нову програму соціального захисту, яка буде спрямована на допомогу інвалідам. "Уже кілька тижнів поспіль громадські організації подають нам свої рекомендації для того, щоб ми розробили комплексну програму. Вона опублікована на сайті міської ради і до її обговорення можуть долучатися мукачівці, вносити свої пропозиції. Ми хочемо у березні на сесії її затвердити," - зазначила Наталія Зотова.

Також 1 березня планується оголосити конкурс соціальних проектів. "Ми передбачили півмільйона гривень, щоб активізувати громадські організації і щоб вони не розглядали нас, як донорів для своїх статутних потреб, а щоб ГО почали справді опікуватися проблемами людей, яких взяли під своє крило. Вони можуть створювати проекти соціального спрямування, подавати їх на публічний конкурс. Найкращі проекти, які би вирішили проблеми мукачівців, ми готові фінансувати", - наголосила керівник управління.

Наприкінці прес-конференції Наталія Зотова розповіла про соціальну підтримку учасників АТО. Всі вони повністю захищені державою і мають комунальні пільги, право на безкоштовне перевезення, путівки на оздоровлення. "Ми виплачуємо одноразову матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень учасникам АТО, які зараз перебувають на передовій. Також допомагаємо сім'ям загиблих, 1000 гривень виплачується дітям учасників бойових дій, які загинули на Сході", - підсумувала Наталія Зотова

Мукачівська міськрада

Прочитано 12433 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box