Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління економіки та транскордонного співробітництва/Підприємці з 2017 року сплачуватимуть ЄСВ незалежно від отриманого доходу

Офіційні WEB - ресурси

Середа, 28 грудня 2016 16:32

Підприємці з 2017 року сплачуватимуть ЄСВ незалежно від отриманого доходу

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII вносить зміни до Закону про ЄСВ, які набувають чинності з 01.01.2017 року.

Серед ключових змін наступні:

1. Звільняються від сплати за ЄСВ усі фізособи-підприємці, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують, відповідно до закону, пенсію чи соціальну допомогу.

2. Фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування й особи, які проводять незалежну професійну діяльність, визначають суму ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць (із 01.01.2017 р. — 3200 грн х 22% = 704 грн). Тобто, незалежно від того, отримували вони протягом місяця дохід чи ні, вони зобов'язані сплачувати ЄСВ.

Пом’якшення передбачені лише для платників, віднесених до першої групи, для яких ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів провадження підприємницької діяльності до страхового стажу, пропорційно до сплаченого ЄСВ.

3. Органи ПФУ отримали право, в разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру недостовірних відомостей про застрахованих осіб, вимагати від платників ЄСВ інформацію про ці відомості й усунення порушень.

4. Обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників і порушень законодавства про працю, здійснюється органами Держпраці, ДФС у порядку, затвердженому ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики.

5. Інформація з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру надається на запит платників ЄСВ і/або застрахованих осіб чи вповноважених ними третіх осіб у порядку та за формою, установленими ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики, та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Управління економіки та транскордонного співробітництва

Прочитано 196 разів Останнє редагування Середа, 28 грудня 2016 18:59
Управління економіки та транскордонного співробітництва

Управління економіки та транскордонного співробітництва

ГАЛЕРЕЯ