Офіційні WEB - ресурси

Середа, 31 серпня 2016 13:35

Безвіз для українців: в Європарламенті зареєстровано проект резолюції

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

У Європарламенті підготовлено і зареєстровано проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги.

В основу проекту документу покладена доповідь депутата Марії Габріел, яку ще має затвердити комітет із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ.

У першому пункті законодавчої резолюції пропонується ухвалити позицію Європарламенту, виходячи із пропозицій Єврокомісії.

У пояснювальній записці до документа доповідач нагадує, що пропозиції Єврокомісії полягають у внесенні доповнення до регламенту ЄС № 539/2001 та перенесення України до додатку ІІ, який містить перелік третіх країн, для громадян яких виключається вимога отримати візу для перетину зовнішніх кордонів країн-членів.

"Скасування віз для українських громадян, які є власниками біометричних паспортів, ознаменує конкретне досягнення, що витікає від взаємних прагнень, а також від відданості, продемонстрованої українцями заради миру, стабільності та курсу європейських реформ країни", - наголошується у проекті резолюції.

Наголошується також, що голосування Європарламентом на підтримку пропозицій Єврокомісії підтвердить принцип, що кожна країна, яка виконала критерії, може отримати візову лібералізацію.

Окрім цього відзначається, що скасування візового режиму для України стане підтвердженням послідовності європейського курсу, в основі якого лежать фундаментальні принципи верховенства права і міжнародного права, включаючи обставини нелегальної анексії АР Крим і Севастополя Росією.

Повідомляється також, що профільний комітет розгляне у другому слуханні проект доповіді про безвізовий режим для громадян України на засіданні 5 вересня.

Джерело: УКРІНФОРМ

Прочитано 151 разів Останнє редагування Середа, 31 серпня 2016 13:38

ГАЛЕРЕЯ