Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/ЗВІТ відділу економіки про проведену роботу за 2019 рік
Субота, 11 січня 2020 11:34

ЗВІТ відділу економіки про проведену роботу за 2019 рік

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗВІТ

відділу економіки

про проведену роботу

за 2019 рік

Впродовж звітного періоду відділом економіки підведено підсумки про виконання “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева за 2018 рік”, прийнято 13 рішень Мукачівської міської ради про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Мукачева на 2019 рік, а також проводились звітування на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради про хід виконання програми за 2018 рік, I квартал 2019 року, I півріччя 2019 року, 9 місяців 2019 року.

Відділом розроблено та Мукачівською міською радою прийнято рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік та основні напрямки розвитку на 2021-2022 роки», а також Програму розвитку економічної, міжнародної, інвестиційної та туристичної діяльності Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки, Програму розробки «Стратегії розвитку Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади до 2027 року» на 2019-2020 роки та Порядок розроблення місцевих цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання.

Прийнято рішення «Про затвердження плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2020 рік», а також внесено доповнення до плану діяльності з підготовки регуляторних актів на 2019 рік.

Прийнято рішення «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках бюджетними установами міста Мукачева на 2019 рік».

Прийнято рішення «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території м.Мукачева».

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Мукачева на 2020 рік”.

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення розміру ставки транспортного податку на території міста Мукачева на 2020 рік”.

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення розміру ставки туристичного збору на території міста Мукачева на 2020 рік”.

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб на території міста Мукачева на 2020 рік”.

Затверджено 1 рішення виконавчого комітету про відмову у погодженні цілодобового режиму роботи, та 2 рішення про погодження цілодобового режиму роботи.

Проведено роботу по отриманню дотації за молодняк фізичним особам – власникам тварин за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби.

Відділ веде контроль за дотриманням законодавства державної регуляторної політики виконавчого комітету міської ради, веде реєстр, формує план регуляторної діяльності та графіки відстежень. Впродовж звітного періоду прийнято 9 регуляторних актів, з них Мукачівською міською радою — 4; виконавчим комітетом Мукачівської міської ради - 5. Проведено відстежень — 17, з них базових — 4; повторних - 8; періодичних - 5.

Впродовж звітного періоду внесено доповнення до плану регуляторної діяльності на 2019 рік: Мукачівською міською радою - 3, виконавчим комітетом Мукачівської міської ради — 5.

Реєстр регуляторних актів Мукачівської міської ради та її виконавчого комітету, план діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2019 рік, доповнення до плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2019 рік Мукачівської міської ради та її виконавчого комітету розміщено на єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua.

Щотижня відділ готував звіт щодо здійснення закупівель розпорядників та одержувачів бюджетних коштів м. Мукачева через електронну систему закупівель “Prozorro” та висвітлював його на офіційному сайті Мукачівської міської ради в розділі “Державні закупівлі”. Впродовж 2019 року відділом економіки проводився моніторинг публічних закупівель розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів міста Мукачева шляхом використання інструментів моніторингу: офіційного порталу використання публічних коштів — Prozorro.gov.ua та висвітлювалась інформація про актуальні закупівлі всього міста, показники допорогових та надпорогових закупівель по місту тощо.

За результатами проведення закупівель розпорядниками бюджетних коштів міста Мукачева з використанням електронної системи закупівель PROZORRO у 2019 році заощаджено більше 24,6 млн.грн., в тому числі майже 367 тис. грн. за рахунок допорогових закупівель та 642,4 тис.грн при укладанні договорів та публікації про укладання звітів про них.

Всього за 2019 рік проведено 2936 закупівель успішних закупівель на загальну суму майже 350,5 млн.грн., зокрема:

-2097 допорогових закупівель на суму 22,2 млн грн.;

-558 звітів про укладені договори на суму 80 млн грн.;

-217 відкритих торгів на суму 174,8 млн. грн.;

-36 переговорних процедур на суму 42,9 млн грн.;

-28 відкритих торгів із публікацією англійською мовою на суму 30,5 млн.грн.

Найбільшу економію бюджетних коштів при здійсненні закупівель через систему PROZORRO, при здійсненні 1066 закупівель на загальну суму 83,5 млн.грн.,отримано управлінням освіти, молоді і спорту. Загальна сума зекономлених коштів склала 10,5 млн.грн. Більше 8,6 млн.грн, при здійсненні 466 закупівель на загальну суму 60,6 млн.грн., зекономлено комунальним некомерційним товариством «Мукачівська центральна районна лікарня».

Окрім здійснення закупівель за бюджетні кошти, комунальними підприємствами міста Мукачева, завдяки проведення закупівель через систему PROZORRO, отримано економію власних коштів підприємств на загальну суму 13,4 млн грн.

Відділом економіки постійно по мірі надходження розглядалися звернення щодо погодження режимів роботи закладів торгівлі: магазинів, кафетеріїв, барів, ресторанів тощо.

На виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної діяльності та туризму у місті Мукачеві на 2019-2020 роки, затвердженої рішенням Мукачівської міської ради, відділом за відповідний період було проведено наступну роботу у напрямку розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної та туристичної діяльності у місті Мукачеві:

- організовано та проведено робочу зустріч офіційної делегації з міста Паг (Хорватія);

- проведено презентацію туристичного потенціалу м.Мукачева на 24-ій Міжнародній туристичній виставці UITT: “Україна — Подорожі та Туризм” у м.Київ 26-29 березня;

- спільно з партнерами БЛАГОДІЙНИМ ФОНДОМ «ТЕПЛЕ МІСТО» міста Івано-Франківськ проведено узгодження заходів по грантовому проекту HUSKROUA/1702/7.1/0063 «Транскордонна зелена транспортна мережа» CGTN транскордонної програми співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна;

- проведено роботу та залучено необхідних фахівців для проведення реєстрації знаків для товарів і послуг (торгових марок) по традиційним заходам міста Мукачева: фестиваль «Червене вино», фестиваль «Варишська палачінта»; фестиваль «Варишське пиво» та «День Святого Мартина»;

- проведено робочу підготовчу та офіційну зустріч міського голови з представниками Сенату Парламенту Чеської Республіки та Генерального Консульства Чеської Республіки у м.Львів;

- проведено роботу по долученню міста Мукачева до заходів в рамках Європейського тижня мобільності 2019;

- проведено робочу зустріч з потенційними інвесторами з Китаю, які мають наміри співпрацювати з підприємствам міста Мукачева, зокрема віце-президентом компанії COLYTECH Manufacturing (Kunshan) Co., Ltd, Енді Чанг;

- взято участь в ІІІ щорічній конференції СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК ТА ІНВЕСТИЦІЇ, м. Київ;

- проведено зустріч екс-міністра фінансів Словаччини, Голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Івана Міклоша з міським головою та представниками ділових кіл, експертами, науковцями та представниками ЗМІ. На зустрічі також були присутні генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мирослав Мойжіта, економічний дипломат генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Даніел Цабан, консультант Голови Стратегічної групи радників, підприємець Ольга Бушо;

- проведено серію семінарів у рамках навчальної програми «Інтернатура бізнесу: збудуй свою власну справу» для представників малого та середнього підприємництва різних сфер діяльності. Метою навчальної програми була активізація економічної діяльності, малого та середнього бізнесу та залучення інвестицій в економіку громади.

Відділом економіки наприкінці лютого проведено перше робоче засідання Робочої групи по створенню Стратегії розвитку міста Мукачева до 2027 року. До складу робочої групи входять керівники структурних підрозділів виконавчого комітету, керівники комунальних підприємств, підприємці та керівники успішних підприємств міста різних сфер діяльності, а також громадські активісти. В рамках робочого засідання зовнішніми експертами було презентовано основні моменти процесу розробки Стратегії розвитку. Також, відділом економіки розроблено та розпочато Анкетування для мешканців міста Мукачева та представників бізнесу з метою оцінки підприємницького клімату в місті та визначення основних проблем, які, на думку підприємців та мешканців існують у Мукачеві та перспектив його розвитку на майбутнє.

Проведено ряд робочих засідань робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста Мукачева до 2027 року, сформовано Місію та Бачення міста Мукачева, проводиться подальше обговорення Профілю міста Мукачева та всіх напрацьованих робочою групою матеріалів. Розроблено електронну гугл-форму для надання пропозицій щодо ідей проектів для включення в Стратегічний план розвитку до 2027 року та проведено ряд зустрічей з метою напрацювання ідей відповідних проектів.

Підготовлено робочу версію Стратегії розвитку міста Мукачева до 2027 року та Плану дій до 2021-2023 років. Розпочато процес Стратегічної екологічної оцінки проекту Стратегії розвитку міста Мукачева до 2027 року, подано відповідне повідомлення та сформовано Звіт про СЕО, оприлюднено Звіт та проект Стратегії на офіційному сайті Мукачівської міської ради для громадського обговорення.

Організовано та забезпечено участь комунальних підприємств у відкритому обговоренні прогресу впровадження електронного квитка в містах України та впливу на прозорість формування тарифів, яке відбулося у середу, 6 березня за допомогою Скайп зв’язку. КП «Мукачівпастранс» та КП «ММЦІС» поділилися досвідом впровадження е-квитка у нашому місті, основними проблемами які виникають на початку реалізації та перевагами даної системи оплати для всіх учасників процесу.

Організовано та проведено підписання меморандуму про співпрацю між Мукачівською міською радою та Менеджмент Сістемс Інтернешнл, (Management Systems International) щодо надання міжнародної технічної допомоги в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».

Відділом економіки спільно з Українським представництвом міжнародної антикорупційної організації Тransparency International проведено відкриту лекцію “Мукачево: бути першим містом” та презентацію програми Transparent Cities/Прозорі міста.

20 березня проведено круглий стіл за участі керівництва міста, відділу економіки, інспектора праці управління праці та соціального захисту населення, керівника аудиторської компанії, а також підприємців малого та середнього бізнесу міста Мукачева. В роботі круглого столу взяли участь більше 70 учасників, здебільшого активні представники сфери торгівлі, готельного та ресторанного бізнесу міста Мукачева.

Відповідно до рішення 38 сесії 7-го скликання № 981 від 29.03.2018 р. “Про затвердження Положення “Про бюджет громадських ініціатив м.Мукачева” (нова редакція) проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців міста Мукачева щодо участі в конкурсі та важливих моментів під час підготовки та реєстрації заявок. Також підготовлено інформацію та сформовано новий конкурс на електронному майданчику. З 1 по 30 квітня було проведено етап реєстрації проектних заявок, який, відповідно до рішення комісії з питань бюджету громадських ініціатив, було продовжено до 31 травня. В результаті мукачівцями подано 21 проекту заявку з яких 9 малих (в сумі від 100 до 300 тисяч гривень) та 12 великих (в сумі від 300 до 800 тис грн.) на загальну орієнтовну суму 11,4 млн грн.

З 15 по 30 червня проведено черговий етап реалізації бюджету громадських ініціатив – загальноміське голосування. Станом на 01 липня за громадські проекти мукачівцями віддано більше 3,9 тис голосів, з яких маже 2 тис. в паперовому вигляді через ЦНАП. Динаміка голосування за проекти конкурсів цього року в рази перевищує активність попередніх конкурсів. Так, якщо в минулому конкурсі середня кількість осіб, які віддали перевагу голосування через ЦНАП коливалась в межах від 20-25, максимум 42 в день, то за результатами цьогорічного голосування в день проголосувало від 70 до 290 чоловік.

Було проведено засідання комісії з питань бюджету громадських ініціатив та розглянуто результати голосування, рейтинг проектів та рекомендації на чергове засідання Мукачівської міської ради проектів для реалізації у 2020 році.

22 серпня на черговій сесії Мукачівської міської ради було прийняте рішення «Про затвердження переліку проектів, що реалізовуватимуться в рамках Бюджету громадських ініціатив в місті Мукачеві у 2020 році». Таким чином, для реалізації у 2020 році мешканці обрали, а міські депутати затвердили 7 малих та 3 великі проекти.

На кінець звітного періоду в місті працює 5 туроператорів, 12 туристичних (екскурсійних) агенцій, ММКП “Мукaчівський міський туристично-інформаційий центр”, Закарпатська обласна федерація водного туризму та велосипедний клуб «Велобайк Мукачево», які надають широкий спектр туристичних послуг як для вітчизняних, так і закордонних туристів.

Протягом звітного періоду було проведено наступну роботу в сфері розвитку туристичної діяльності міста Мукачева. Впродовж 2019 року місто Мукачево відвідало 245679 осіб, з них 135355 дорослих, 30479 пільгових (студенти, пенсіонери), 57435 дітей, 22410 осіб безкоштовно (за даними Мукачівського історичного музею «Замок Паланок»).

Сприяє розвитку туризму та промоції міста Мукачева 26 готельних господарств різної форми власності, 4 приватні садиби, 5 хостелів, 3 мотелі. Готельними господарствами міста постійно проводиться робота по покращенню сервісу та якості послуг. Станом на кінець 2019 року загальний номерний фонд готельних господарств налічує близько 420 номерів, в яких одночасно можна надати послуги з тимчасового розміщення близько 1130 туристам. В мережі готельних закладів поступово оновлюється номерний фонд, та якість пропонованих послуг.

В місті також працюють картинні галереї у приміщеннях Мукачівського історичного музею, мережа постійно діючих салонів продажу сувенірних виробів, музей дерев’яних церков Закарпаття, екуменічна церква та інші.

Важливим в розвитку даної галузі є підтримка в нормальному стані об’єктів архітектури, культури, релігії. Також варто відмітити, що збільшенню туристичних потоків в місто сприяє проведення ряду фестивалів, театралізованих дійств, тощо.

Крім того, в сфері туризму, впродовж звітного періоду КП “ММТІЦ” проведено наступні заходи.

З 9 по 14 січня 2019 року КП “ММТІЦ» було організовано та проведено вже традиційне свято виноробів Закарпаття фестиваль-конкурс «Червене вино», забезпечено функціонування тематичних фотозон в кількох локаціях, проведена конференція виноробів та виробників плодом-овочевої продукції Закарпаття в Мукачівському історичному музеї «Замок Паланок».

24 лютого 2019 року проведена тематична відкрита екскурсія про життя видатного митця Мігая Мункачі, уродженця та почесного громадянина Мукачева з нагоди 175-річчя з Дня його народження.

В переддень міжнародного жіночого дня 7 березня в замку Паланок проведена тематична відкрита екскурсія з театралізацією «Володарки замку» про історію і значний вклад жінок історичних постатей замку в його становлення, з залученням акторів Мукачівського драматичного театру, музикантів та співаків нашого міста.

8-10 березня 2019 року проведений міський фестиваль-конкурс «Варишська палачінта» - свято млинців, встановлення рекордів «Вежа з млинців» та «Найдовший млинець»; проведені спортивні змагання «Палачінтакіада» для родин.

КП «ММТІЦ» взято участь в якості співорганізатора в міжнародному Дні театрів 27 березня, а саме: анонсовано святкову подію в електронних ЗМІ і соціальних мережах.

КП «ММТІЦ» прийнято участь в 25-й ювілейній Міжнародній туристичній виставці UITT «Україна – подорожі та туризм» м.Київ 26-29 березня 2019 р. На виставці були представлені друковані промоційні матеріали та промо-відео про історичні пам’ятки міста, фестивалі та святкові події міста Мукачева українською та англійськими мовами. Представлено туристичний потенціал міста та продукцію місцевих виробників, проведено дегустацію продуктів з анонсуванням відповідних щорічних гастрономічних фестивалів міста Мукачева таких, як “Червене вино”, “Варишська палачінта”, “Огинь і мнясо”, “Свято меду”, “Варишське пиво”.

КП «ММТІЦ» також було проведено роботу по організації наступних заходів:

- Фестиваль хорової музики "Choirs in the castle";

- Святкування Днів міста Мукачева;

- Гастрономічний фестиваль “Огинь і мнясо”

- Фестиваль “Твоя країна FEST” в Мукачеві;

- Історична реконструкція весілля Ілони Зріні в Мукачівському історичному музеї;

- Фестиваль “З країни в Україну”;

- IV Міжнародний парад сажотрусів у Мукачеві;

- відзначення Дня незалежності України в Мукачеві;

- Мукачівський міський фестиваль національних культур “В родині єдиній”;

- Фестиваль крафтового пива “Варишське пиво 2019”;

- День рятувальника;

- RED HAIR DAY - Міжнародний день рудих в Мукачеві 2019;

- Свято Закарпатського меду в Мукачеві 2019;

- День Святого Мартина в Мукачеві та MARTIN-MUSIC-FEST-2019;

- Театралізовану виставу «Сватання Оленки» в замку Паланок;

- Різдво в Замку.

Організовано і проведено відкриту екскурсію 30 березня 2019 року - урочисту зміну часу на годинниковій вежі міської ратуші, а також ряд інших відкритих тематичних екскурсій. Проведено збори асоціації фахівців туристичного супроводу Закарпаття.

Взято участь в 20-ій міжнародній виставці "ТурЕКСПО", м.Львів та туристичній виставці UITT & UITM, м. Київ. Взято участь в заході "Дороги вина та смаку Закарпаття" в рамках проєкту Європейського Союзу "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні".

Проведено установчі збори ГО "Спілка виноробів Мукачівського регіону", з метою підтримки та популяризації виноробства та виноградарства, як традиційної галузі Закарпаття. Взято участь в конференції з питань розвитку сталого туризму в Карпатському регіоні.

Проведено підготовчу роботу по організації фестивалю-конкурсу «Червене вино – 2020».

Розповсюджено безкоштовний туристичний путівник міста «Мукачево-365» та розміщено в найбільш відвідуваних місцях, що значно покращило поінформованість туристів про місцезнаходження суб’єктів туристичної сфери та про анонси подій, які відбувалися в місті протягом 2019 року.

Проведено дослідження, вивчення потенціалу туристичного ринку, анкетування туристів з метою аналізу туристичного потоку; опитування місцевих виробників з метою залучення їх до процесу промоції та покращення туристичної привабливості міста.

Станом на 01.01.2020 року місто Мукачево має налагоджені партнерські відносини з такими містами-побратимами: Пряшів (Словаччина), Гуменне (Словаччина), Матесалка (Угорщина), Нірмедєш (Угорщина), Егер (Угорщина), Кішварда (Угорщина), Целдьомолк (Угорщина), Будовар (Угорщина), Добош (Угорщина), Мілець (Польща), Зента (Сербія), Суботіца (Сербія), Пелгржімов (Чеська Республіка), Паг (Хорватія), Коломия (Україна).

Протягом звітного періоду було проведено ряд офіційних зустрічей міського голови з представниками міжнародних дипломатичних представництв, закордонних делегацій для обговорення економічних, культурно-просвітніх, соціальних питань та налагодження подальших партнерських відносин.

Відділом економіки постійно проводилась робота щодо повноти та своєчасної сплати в розрізі суб'єктів господарювання туристичного збору.

Щомісячно проводився аналіз виконання планових показників щодо надходжень місцевих податків та зборів, а саме акцизного податку, податку на нерухоме майно, земельного податку, транспортного податку. Проводився аналіз виконання договорів оренди та своєчасність виконання умов договору.

Також протягом звітного періоду відділом постійно надавалися консультації заявникам та висвітлювались актуальні питання у сфері захисту прав споживачів на офіційному сайті Мукачівської міської ради.

Начальник відділу економіки М.Дерев’яник

Прочитано 55 разів

ГАЛЕРЕЯ