Середа, 22 листопада 2017 12:08

Обіг харчових продуктів

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Продовжуючи тему реєстрації операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів Мукачівське міське управління Головного управління Дерпродспоживслужби в Закарпатській області інформує, що є необхідним для початку своєї діяльність в правовому полі (дана інформація безпосередньо стосується необхідної дозвільної документації в сфері обігу харчових продуктів) та скільки на це потрібно кошів.

По-перше, забуваємо про довготривале та коштовне отримання дозволу на роботу. Висновок держсанепідекспертизи про відповідність закладу вимогам закону не потрібен.

По-друге, єдиним дозволом для початку роботи закладу є заява про реєстрацію потужності на підставі якої потужність отримує особистий реєстраційний номер. Вказаний обов'язок передбачений п. 4 ст. 20 та ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а також наказом Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 39 "Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього зацікавленим суб'єктам".

Як це відбувається відповідно до закону: Державна реєстрація потужностей здійснюється компетентним органом (Мукачівським міським управлінням Головного управління Дерпродспоживслужби в Закарпатській області) шляхом внесення відповідної інформації до реєстру на безоплатній основі на підставі заяви, поданої оператором ринку харчових продуктів.

Заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності (за Законом), якщо ще не подали, то негайте часу!

На практиці: Роздруковуємо заяву, за посиланням http://minagro.gov.ua/system/files/%D0%94%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BA%201_80.doc

Вносимо свої данні та відмічаємо відповідні види діяльності.

достатньо поставити «V». Наприкінці ставимо підпис, дату та печатку за її наявності.

Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку харчових продуктів. Заява може бути подана в паперовому або електронному вигляді, надіслана поштовим відправленням, за адресою м. Мукачево, вул.Валенберга, 14/2. Подання заяви в електронному вигляді здійснюється з використанням посиленого сертифіката відкритого ключа у порядку, встановленому Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Законом України "Про електронний цифровий підпис". Оператор ринку відповідальний за достовірність інформації, вказаної ним у заяві про державну реєстрацію потужності.

Потім за 15 робочих днів шукаємо себе у Державному реєстр потужностей операторів ринку http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Reestri/38/ відкриваємо свій регіон, фукаємо себе та бачимо свій унікальний номер. Наприклад «r-UA-07-15-1» і тепер точно все.

Витратили: дві сторінки паперу, фарба принтер та 20 хвилин часу.

Отримали: легальний бізнес, економію від 25 до 96 тис грн. штрафу за відсутність реєстрації та спокій стосовно того, що це назавжди. Номер унікальний.

P.S. для тих, хто вважає, що перевірятимуть тільки зареєстровані потужності - запевняємо, що першочергово перевірятимуть тих, на кого надійде скарга, а відсутність реєстрації у Вас - буде вагомим бонусом для інспекторів.

Прочитано 326 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box