Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/В «Паланку» презентували проект «Кімната історичної пам’яті князя Федіра Корятовича»
Четвер, 08 грудня 2016 16:17

В «Паланку» презентували проект «Кімната історичної пам’яті князя Федіра Корятовича»

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Сьогодні в замку «Паланок» відбулася урочиста презентація проекту «Кімната історичної пам’яті князя Федіра Корятовича». Відбулася передача копії портрету князя Корятовича, який зберігається в Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі. Портрет став першим експонатом майбутньої експозиції. Копія на полотні – дарунок Литовської Республіки. Автор портрету - невідомий художник XVII століття. В подальшому в «Паланку» облаштовуватимуть й кімнату литовського князя. Корятович свого часу був володарем замку «Паланок», який він розбудував і укріпив, перетворивши його на свою резиденцію.

За словами віце-міністра культури Ромаса Яроцкіса це перший подібний гуманітарний проект в Україні. «Незабаром тут буде облаштований виставковий зал – кімната князя Корятовича. Це перший музей України, де буде представлена історична спадщина і нашої країни. Ми маємо багато спільного, і цей проект нас об’єднуватиме», - зазначив віце-міністр. Також він вважає, що Мукачево може очікувати на значний притік туристів з Литви.

Дослідження пам’яток і підбір матеріали для майбутньої кімнати історичної пам’яті князя Федора Корятовича здійснювали історики з Литви та України. Матеріали для майбутніх експонатів знайдено не лише в Україні, а й в архівах та музеях Литви, Латвії, Угорщини та України.

В ході зустрічі з представниками Литовської Республіки міський голова Мукачева Андрій Балога зазначив, що місто цікавить співпраця з литовськими партнерами, а новий проект цьому сприятиме.

Участь у презентації проекту взяли директор історичного музею Тракайського замку Віргіліюс Повілюнас, почесний консул Литовської Республіки в Ужгороді Віктор Гарапко, куратор проекту від литовської неурядової організації «Східно-Європейське співробітництво» Беатріче Белявців.

 

Мукачівська міськрада

Прочитано 246 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box