Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/Мукачівцям розповідали про історію створення Державного Герба України
П'ятниця, 24 лютого 2017 12:42

Мукачівцям розповідали про історію створення Державного Герба України

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

До 25-річчя затвердження Верховною Радою України зображення золотого тризуба на синьому тлі малим Державним Гербом України, працівники Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича провели інформаційний флеш-моб «Тризуб – закодоване повідомлення про наших предків». Працівники бібліотеки пройшлися вулицями міста та роздавали перехожим мукачівцям та гостям міста заздалегідь підготовлені інформаційні флаєри, розказували цікаві факти про державну символіку, слухали думки перехожих та обговорювали майбутнє нашої держави.

Довідково:

Державний Герб України — герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією.

У грудні 1917 Українська Центральна Рада прийняла тризуб в якості герба УНР. Фактично це було схвалено 18 січня 1918, а 1 березня проголошено закон про герб, на виконання якого 22 березня 1919 було викладено опис герба з тризубом як головним його елементом. З 22 січня 1919 згідно з законом про Злуку тризуб увійшов у крайовий герб Західної області УНР. Залишався він головним елементом герба гетьманської держави П.Скоропадського, а також Директорії.

Уперше конституційно тризуб був оформлений як державний герб у травні 1920 Всеукраїнською Національною Радою, а вдруге спеціальною «Урядовою Комісією по виготовленню Конституції Української Держави» 1 жовтня того ж року. У 1939 тризуб став державним гербом Карпатської України, що проголосила самостійність після розпаду Чехословацької республіки.

У радянській Україні тризуб піддавався офіційній дискредитації, попри це залишаючись символом національно-визвольного руху.

19 лютого 1992 р. Верховна Рада України затвердила Малий Державний Герб України - зображення золотого Тризуба на синьому щиті, який був символом національно-визвольних змагань українців у ХХ столітті. Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято.

 

Прочитано 718 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box