Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/Положення про щорічну міську літературну премію імені Юрія Мейгеша
Середа, 22 січня 2014 20:40

Положення про щорічну міську літературну премію імені Юрія Мейгеша

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

 1. Загальні положення
 1. Щорічна міська літературна премія імені Юрія Мейгеша (1924-1999 р.р.) відомого українського письменника, почесного громадянина міста Мукачева запроваджується на честь вшанування пам’яті Юрія Мейгеша - українського письменника, почесного громадянина міста Мукачева.
 2. Щорічна міська літературна премія імені Юрія Мейгеша (далі премія) засновується Мукачівською міською радою.
 3. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори та літературознавці міста Мукачева за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства, перекладу, літератури для дітей, літературної критики, які відображають загальнолюдські духовні цінності, багатогранність буття українського народу, процесу формування і розбудови держави, своєрідність етнокультурних, соціальних та політичних процесів в місті, літературно-критичні праці, науково-проблемні видання з літературознавства, ґрунтовні видання про творчість окремих письменників, поетів та літературознавців міста.
 4. На здобуття премії можуть висуватись твори, які вийшли друком протягом останніх двох років і стали відомими громадськості не пізніше як за два місяці до висунення на здобуття премії.
 5. Кандидатура особи, яка бере участь у конкурсі може висуватись на здобуття премії в різних жанрах. Премія є персональною і присуджується авторові один раз.
 6. Вручення премії відбувається в рамках святкування Днів міста на   урочистому засіданні Мукачівської міської ради.

 

 1. Порядок висунення осіб на здобуття премії
 1. Через місцеві засоби інформації до 01 лютого комісія по присудженню премії інформує громадськість про термін висунення кандидатур претендентів на здобуття премії та прийому документів.
 2. Висувати твори на здобуття премії мають право:
 • Відділ культури виконкому Мукачівської міської ради.
 • Рада Закарпатської організації Національної спілки письменників України.
 • Міські творчі спілки та громадські  організації, об’єднання.
 • Трудові колективи.
 • Навчальні заклади.
 • Видавництва, редакції газет та журналів.
 1. На здобуття премії подаються матеріали з відображенням основних досягнень претендентів, конкурсні роботи у завершеному вигляді (надрукованому, в аудіо чи відео-запису або в інший спосіб, відповідно до п.4 Положення), подаються у відділ культури міськвиконкому до 01 березня за адресою: м. Мукачево, вул. Пушкіна, 2, каб. № 54.
 2. Через місцеві засоби масової інформації комісія по присудженню премії до 15 березня здійснює інформування громадськості про кандидатури претендентів на здобуття премії та термін обговорення.
 3. Термін обговорення всіма зацікавленими сторонами висунутих кандидатур з наступним їх поданням на здобуття премії - до 15 квітня поточного року.

 

 1. Порядок створення та робота комісії
 1. Персональний склад комісії затверджується міською радою (додаток 2) на строк повноважень ради. Головою комісії є голова міської ради. За поданням голови комісії може проводитись ротація її складу, але не більше двох осіб на рік.
 2. Засідання комісії веде її голова, в разі відсутності – його заступник.
 3. Засідання комісії є правомочним за умови присутності на засіданні двох третин від загального складу. Рішення приймається таємним голосуванням і затверджується розпорядженням міського голови. Свої обов’язки члени комісії виконують на громадських засадах.
 4. Комісія вивчає і обговорює твори, що висуваються на здобуття міської премії Юрія Мейгеша, дає їм публічну оцінку шляхом опублікування в міській газеті «Мукачівська Ратуша» та оголошенню по радіо і телебаченню.
 5. Твір, який набрав більше половини голосів членів комісії, визначається переможцем та за рішенням комісії разом з протоколом голосування затверджується  головою комісії.
 6. Терміном до 10 днів міський голова видає розпорядження про затвердження рішення комісії про присудження премії.
 7. Розпорядження про присудження премії друкується в газеті «Мукачівська Ратуша», оголошується по радіо та телебаченню.
 8. Переможцю вручається диплом установленого зразка та грошова винагорода.
 9. Премію вручає міський голова.

 

 1. Перелік документів, що надаються претендентами на здобуття щорічної міської літературної премії імені Юрія Мейгеша:
 1. Подання, де зазначається прізвище, ім’я та по батькові автора, назва твору,  рік видання і видавництво; мотиви висунення твору на здобуття міської літературної премії імені Юрія Мейгеша.
 2. Пропоновані твори у 3-х примірниках.
 3. Ксерокопії рецензій і відгуків на видання.
 4. Творча характеристика на автора-претендента (у разі наявності).
 5. Протокол засідання установи чи організації яка висуває кандидатуру  (або заява про самовисунення).
 6. Всі документи подаються у двох примірниках.

 

 1. Вручення премії
 1. Премією нагороджуються літератори та літературознавці, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території міста Мукачева.
 2. Грошовий еквівалент премії встановлюється у розмірі 3000 (три тисячі) грн. та виплачується за рахунок Програми з питань збереження й розвитку духовних надбань громади міста Мукачева, а також присвоюється звання «Лауреат щорічної міської премії імені Юрія Мейгеша», вручається диплом установленого зразка.

 

 

Секретар міської ради                                                         І.Г. Маняк

 

 

 

Прочитано 877 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box