Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/Претенденти на здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича 2018 року. Знайомимось ближче
Четвер, 14 грудня 2017 17:33

Претенденти на здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича 2018 року. Знайомимось ближче

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

З 1 серпня по 1 грудня 2017 року у м. Мукачеві тривав прийом заявок на здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича 2018 року. До уваги громадськості подаємо короткі біографічні дані кандидатів та коротку характеристику творів, робіт, представлених на здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича 2018 року.

Номінація «Художня література»

Валентина Попелюшка (Жук Валентина Іванівна), письменниця, поетеса - повість «Отісатко» (2016 р.)

Валентина Попелюшка (Жук валентина Іванівна), народилася 18 травня 1967 року у селі Басівка на Сумщині.

Перші вірші почала писати ще в 1 класі. У 1984-му закінчила школу з золотою медаллю і вступила до Дніпропетровського гірничого інституту. У 1989 почала працювати геофізиком в Актюбінській геофізичній експедиції. Це були дуже цікаві і непрості роки життя. Повернувшись у 1995 році на Україну, здобула другу вищу освіту – економічну. Проживши 10 років у столиці, у 2010 році переїжджає до м. Мукачева.

Валентина Попелюшка є активним членом Мукачівського літературного об'єднання “Рідне слово” та Мукачівського осередку конгресу літераторів України. Активно займається культурно-громадською та волонтерською діяльністю.

Є автором двох збірок поезій “Миротворче”, присвяченій Революції Гідності (2014 р.) та “Риторичне” (2017). Співавтор багатьох колективних збірників, присвячених Майдану, серед яких збірник патріотичної поезії “Воїнам світла”.

Дипломант Міжнародного конкурсу “Креативна Україна” (2015) — 3 місце у номінації “Музичний твір” з піснею “Повертайся живим” (слова Валентини Попелюшки, музика Михайло Герц). Переможець Одеського Корнійчуковського конкурсу дитячої літератури у номінації “Прозовий твір для старшого шкільного віку та юнацтва” у 2017 році.

На здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича Валентина Попелюшка представила дитячу пригодницько-фантастичну повість “Отісатко”, яка вийшла друком у жовтні 2016 року у київському видавництві “ОВК”. Видання - переможець Конкурсу талантів від київського видавництва “ОВК” у номінації “Твір для дітей”. Книга розповідає про дивну країну Отіс, де люди втратили свої емоції, гідність та родинні зв’язки й живуть професійними общинами. На фоні захопливого сюжету вимальовується важлива виховна складова повісті. Прочитавши книгу, стати людянішими, більш чуйними до чужого горя захочуть не тільки діти, а й дорослі читачі.

Номінація «Педагогічна діяльність»

Машика Віктор Томашович, вчитель історії та правознавства Мукачівського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад” №6 - методичний посібник (книга для вчителя) “Усі уроки “Основи правознавства” 9 клас” (2017 р.)

Машика Віктор Томашович народився 9 травня 1960 року у місті Мукачево. 1982 року закінчив історичний факультет Ужгородського державного (нині національного) університету. З моменту закінчення ВНЗ викладає історію та правознавство у Мукачівському навчально-виховному комплексі “ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ” №6 (35 років).

Його учні закінчували найпрестижніші виші країни: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянську академію, Національну юридичну академію ім. Я.Мудрого, Львівський національний університет імені Івана Франка, Ужгородський національний університет тощо. 20 разів учні В. Машики були переможцями правознавчих олімпіад державного рівня (по 5 дипломів першого та другого ступеня та 10 дипломів третього ступеня) і більше 60-ти перемагали на міських і обласних олімпіадах. Станом на 1 вересня 2017 року це найкращий результат серед учителів Закарпатської області з усіх без винятку навчальних предметів.

У 1998 році здобув перемогу у обласному конкурсі “Учитель року” у номінації історія, а у 1999 та 2002 роках — у номінації правознавство. 2002 року перемагає у Всеукраїнському конкурсі “Учитель року” у номінації “правознавство” на державному рівні. Цього ж року йому було присвоєно почесне звання «Заслужений учитель України». В.Машика регулярно залучається Міністерством освіти і науки до участі у різних освітніх заходах державного рівня.

У викладацькій роботі Машика докладає багато зусиль для застосування передових педагогічних технологій. Основну увагу приділяє нетрадиційним методам роботи, зокрема, інтелектуальним іграм, а також різного роду творчим завданням. Крім викладання у школі регулярно виступає з лекціями у Закарпатському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Є автором понад 200 статей у різних фахових виданнях, тринадцяти книг з методики викладання історії і правознавства.

На здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича подано методичний посібник (книга для вчителя) “Усі уроки “Основи правознавства” 9 клас”, яка побачила світ у травні 2017 року у видавничій групі “Основа” м. Харків. У даному виданні автор запропонував цілий ряд принципово нових прийомів, форм і методів навчання, які покликані сприяти формуванню у учнів критичного мислення. А цікаво побудовані завдання розвивають уміння працювати з нестандартними юридичними ситуаціями та творчо осмислювати правові матерії загалом.

Номінація «Літературознавство та публіцистика»

- Дворниченко Віктор Васильович, письменник, журналіст, редактор газети «Мукачево» - книга «Голгофа и воскресение Михая Мункачи»

Дворниченко Віктор Васильович народився у 1944 році в селі Ново-Оленівка на Донеччині. У 1962 р. закінчив Слов'янський механічний технікум та заочно факультет журналістики Львівського державного університету. З 1967 року і по нинішній час, працює у пресі.

Газетну школу, а згодом і вагомий журналістський досвід пройшов і набув у мукачівській міськрайонній газеті "Прапор перемоги" (Газета "Панорама").

У жовтні 1993-го року із власної ініціативи заснував міськрайонну газету "Мукачево" є її видавцем і редактором.

Член Національної служи журналістів України. Нагороджений орденом Святого Володимира III ступеня.

Крім газетної справи, у В. Дворниченко є й інші творчі захоплення, передусім живопис і література. Він є автором трьох поетичних збірок і трьох книг художньої публіцистики. У 2009 році вийшла з друку книга про народного художника України Івана Бровді — «Іван Бровді. Життя. Творчість. Роздуми”.

Віктор Васильович бере активну участь у літературно-мистецькому житті міста Мукачева, є ініціатором створення у місті Літературно-мистецького музею.

На здобуття Мукачівської міської премії імені Олександра Духновича Віктор Дворниченко представив книгу «Голгофа и воскресение Михая Мункачи» 2016 року видання, російською мовою, видану у видавництві “Карпатська вежа” (Мукачево). Книга, над якою автор працював більше 30 років, є своєрідним життєписом багатогранного життя видатного уродженця Мукачева, всесвітньовідомого художника Міхая Мункачі. На її сторінках Віктор Дворниченко щиро і пристрастно розповідає про життєві перепони на шляху Міхая Мункачі, історію творення робіт, героїв полотен видатного художника. Видання вийшло друком українською мовою, на часі триває робота над перекладом на угорську і французьку мови.

- Мерцин Володимир Георгійович, журналіст, керівник видавничих проектів «Закарпаття. Хто є хто» та «Закарпаття автентичне» - аудіовізуальна версія міжнародного довідника «Закарпаття автентичне» (2013 р.) та “Цикл публіцистичних матеріалів по тематиці Мукачівської міської премії імені Олександра Духновича, 2016-2017 рр.” (2017 р.)

Володимир Георгійович Мерцин народився 29 серпня 1958 року у Мукачеві. Закінчив Мукачівську загальноосвітню школу № 20 імені О. Духноваича. З 1976 по 2000 проходив військову службу-навчання у Військово-медичній Академії, м. Ленінград. Член Національної спілки журналістів України. Депутат Мукачівської міської ради (1994–1998).

З 2003 року співпрацює з Українським видавничим консорціумом, готує інформаційні матеріали для різних видавничих проектів про підприємства, установи, організації та визначних особистостях Закарпаття. Під його керівництвом створені видавничі проекти: «Закарпаття. Хто є хто», «Закарпаття автентичне», «Українські кредитні спілки».

З 2003 р. по 2008 р. року займається видавничим проектом «Закарпаття. Хто є хто». За цей час створено три томи міжнародного довідково-біографічного видання. Володимир Мерцин є автором концепції видання, особисто займався підбором історичних матеріалів та його авторів, написанням інформаційних матеріалів, дизайном видання. У 2010 році, спільно з Вадимом Болговим, розроблено ідею мультимедійного видання «Закарпаття автентичне». Спеціально під це видання, було створено програмне забезпечення. Перший випуск мультимедійного довідника «Закарпаття автентичне» вийшов у 2011 році. У 2013 р. побачило світ друге видання «Закарпаття автентичне».

В. Мерцин створив також серію власних матеріалів по напрямках стратегічного розвитку Закарпаття та Мукачева. Адмініструє сторінки у соціальній мережі Фейсбук “Мегабренд Закарпаття”, “Фестивалі Закарпаття”, “Моя перша бібліотека”, “Мегабренд Мукачево”, “МукачевО та мукачІВЦІ”.

На здобуття Мукачівської міської премії ім. О.Духновича автор подає другий випуск мультимедійного довідника «Закарпаття автентичне». У виданні представлено унікальні матеріали, що підготовлені відповідно до концепції представлення автентичності Закарпатського краю. Володимир Мерцин для ілюстрації друкованих матеріалів використав численні архівні аудіо- та відеоматеріали, музику у виконанні закарпатських виконавців. Всі матеріали видання розміщенні з дотриманням вимог авторського права. Володимир Мерцин — автор історичних та аналітичних матеріалів (династія графів Шенборнів, Х. Шпіри, Д. Климпуша, вибори на Закарпатті 2012 р. та інші), абсолютної більшості нарисів про підприємства, установи та портрети сучасників. Ним вперше зібрані повні данні про сучасні герби районів та міст Закарпаття.

Також на здобуття Мукачівської міської премії ім. О.Духновича Володимир Мерцин подає “Цикл публіцистичних матеріалів по тематиці Мукачівської міської премії імені Олександра Духновича, 2016-2017 рр.”, де висловив власне бачення на доцільність введення міської мистецької премії, вдосконалення Положення, висвітлення досягнень номінантів, представив власне бачення на роботи номінантів та лауреатів. У представлених публікаціях В. Марцин системно підходив до висвітлення проблем, представляючи аргументований аналіз, висновки і конкретні пропозиції по вирішенні проблемних питань.

Номінація «Музично-виконавське мистецтво»

Піров Іван Васильович, педагог, композитор, поет, відмінник народної освіти України - навчально-методичний посібник “Зерна любові та краси” (2016).

Піров Іван Васильович народився 5 листопада 1950 року у селі Дешковиця Іршавського району.

Закінчив Хустське культосвітнє училище та Київський державний інститут культури. Одинадцять років очолював Мукачівський районний будинок культури, відтак 25 років працював викладачем Мукачівського гуманітарно-педагогічного коледжу та Мукачівського державного університету.

Член Національної ліги українських композиторів, відмінник народної освіти, вчитель методист, відмінник культури України.

Автор численних пісень (слів і музики), які зокрема, увійшли до навчально-методичних посібників та підручників “Співаю рідному краю” (2003), “Ми — діти Срібної землі” (2005), “Пам'ять і відродження” (2006), “Сяє в кольорах весна” (2007), “Як заграє сопілонька” (2010).

У 2010 році побачила світ його книга художньо-історичних портретів “Графи Шенборни”, у 2012 році — художня повість “Неколисана правда”, а у 2013 році — книга новел, притч та повість “Святі мандрують небесами”.

На здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича Іван Піров представляє навчально-методичний посібник “Зерна любові та краси”, виданий 2016 року у Всеукраїнському державному видавництві “Карпати”. Видання присвяченене музичній історії, передусім маршу, вальсу, польці, на яких, за переконанням автора, тримається вся музична архітектура. Твори автора з даному виданні викладені образно і нескладні для осягнення та відтворення у художніх образах на інструментах — фортепіано, баяні, акардеоні, флейті, скрипці, гобої, кларнеті, домрі тощо.

Номінація «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»

Коприва Аттіла Тиберійович, художник, доцент кафедри живопису Закарпатської академії мистецтв - живописний твір “У обіймах любові” (2015).

Коприва Аттіла Тиберійович народився 1 липня 1971 року в Мукачеві. Починав навчання в Ужгородському училищі прикладного та декоративного мистецтва, потім навчався у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі художнього скла.

Викладав у Мукачівському технологічному інституті та Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ. Засновник школи моделювання і дизайну одягу та ініціатор створення Музею прикладного мистецтва при Мукачівському технологічному інституті. З 2005 року - завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Закарпатського художнього інституту. Нині доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв. А. Коприва - кандидат мистецтвознавства (2005).

Творчість художника визнана як в Україні, так і за її межами. Митець проводить активну творчу і педагогічну діяльність, є членом Національної спілки художників України (з 2006 року), а також Товариства угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття ім. Імре Ревеса. Засновник та віце-президент Об’єднання мистецтва та культури Карпатського регіону. В 2007 році став членом Угорської академії наук. Натхнення для своїх творів Аттіла Коприва бере із закарпатських традицій, з неповторно барвистих краєвидів, місцевого люду. Це все, у суміші із особистим стилем художника, дає життя барвистим та неповторним полотнам, в яких проглядаються імпресіонізм, експресіонізм, абстрактне мистецтво.

На здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича подано живописний твір Аттіли Коприви “У обіймах любові” (полотно, олія, 60х80). Роботу виконано 2015 року на високому професійному рівні та висвітлено у мистецтвознавчій критиці України та Угорщини. Тема та зміст вдало передають глибокий зміст християнської моралі, що об'єднує людей під оберегом любові Божої Матері. Експонований протягом двох років у галереях України, Угорщини, Словаччини у рамках міжнародного проекту “Богородиця” та опублікований у книзі “Boldogasszony” Будапешт, 2015.

Номінація «Театральне мистецтво»

Коваленко Петро Дмитрович, актор, майстер сцени Мукачівського драматичного театру - втілення образу головного героя Вареника у водевілі-жарті “По-модньому” Михайла Старицького (2012 р.)

Коваленко Петро Дмитрович народився 25 лютого 1962 року у Кіровоградській області. У Мукачівському драматичному театрі працює з 1988 року. Закінчив Дніпропетровське державне театральне училище.

Провідний майстер сцени. Зіграв більше 60 ролей різного плану, серед яких: Швондер – «Собаче серце» М. Булгакова, Луї – «Чоловічий рід – однина», Кув'єло – «Утішник вдів» Д. Марроті, Кузнечик – «В бій йдуть тільки старі» Л. Бикова, Чарлі – «Здрастуйте, я ваша тітонька» В. Полякова, Перелесник – “Лісова пісня” Л. Українки та інші.

Особливим успіхом у глядача користуються останні акторські роботи: Пожежника у виставі за п’єсою Е. Іонеско “Голомоза співачка”, Тецудзіна Аоке у виставі “Конкурс” за п’єсою О. Галіна та ін.

Відзначені глядачем і роботи артиста у виставах О. Островського «Тепленьке місце», І. Франка «Лис Микита», А. Фредро «Дами і гусари», А. Чехова «Вишневий сад», Л. Філатова «Лізістрата», Н. Саймона «Ув'язнені», та інші.

Багатоплановий актор, дуже багато задіяний у репертуарі театру. Цікаво працює майже у всіх виставах для дітей та юнацтва. Приймає активну участь у концертах, ювілеях, зустрічах.

На здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича подано роль, де Петром Коваленком втілено образ Гаврила Потаповича Вареника у виставі «По – модньому» за твором М. Старицького. Це одна з найяскравіших, найкраще втілених ролей актора, у якій він продемонстрував яскравий творчий темперамент, виразну пластику, об’єднану з достовірністю внутрішнього психологічного процесу. Органічне перевтілення в образи розкрило те, що актор влучно поєднує володіння власним тілом з думкою, емоціями, переживаннями і психологічними тонкощами гри.

Прочитано 432 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box