Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/Мукачівці мають нагоду ознайомитися з творчістю відомого українського режисера-авангардиста Леся Курбаса
Середа, 16 травня 2018 18:27

Мукачівці мають нагоду ознайомитися з творчістю відомого українського режисера-авангардиста Леся Курбаса

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

Виставку “Лесь Курбас у Харкові” сьогодні офіційно презентували мукачівцям в рамках міжрегіонального соціокультурного форуму «СлободаКульт». У її відкритті брали участь: Ольга Сагайдак, керівник проекту міжрегіональних культурних форумів благодійного фонду “Мистецькі надра”, куратор виставки: Вірляна Ткач (Нью-Йорк), начальник відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради Ірина Калій та Директор Мукачівського драматичного театру Юрій Глеба.

Експозиція, розгорнута у фойє Мукачівського драматичного театру, діятиме до 28 травня.

Довідково. Виставка “Лесь Курбас у Харкові” є адаптацією для Мукачева проекту, здійсненого цьогоріч у харківському ЄрміловЦентрі. Лесь Курбас, найцікавіший режисер-авангардист, переїжджає до Харкова із своїм театром «Березіль» у 1926 році – і змінює поняття про театр у місті. У світовому театрі Курбасові експерименти з кіно належать до найцікавіших ранніх застосувань нових медіа у виставах. Цю роботу він довершить у Харкові, починаючи активно експериментувати з радіо – медіа, що на той час тільки з’являється у широкому вжитку. Його постановки формують нове урбаністичне українське обличчя Харкова. Курбас співпрацює із художником-авангардистом Вадимом Меллером, створюючи сценографію, яка оживляє простір новою технікою. Композитор «Березоля» тепер Юлій Мейтус, а драматург – Микола Куліш. В експозиції продемонстровано саме ті театральні інновації, які окреслюють творчість Курбаса та ставлять його в один ряд із найбільш знаними авангардистами першої половини ХХ-го сторіччя.

Відділ культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради

 

Прочитано 383 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних