Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Відділ охорони здоров'я/До контрактування з Національною службою здоров’я України

До контрактування з Національною службою здоров’я України

До контрактування з Національною службою здоров’я України

за усіма показниками готові понад 72% медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Закарпатській області.

Сьогодні в Ужгороді проо це йшлося під час наради з підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

У Закарпатській області майже 99% спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства. З них у електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ) зареєстровано понад 95%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) - також понад 95% медзакладів.

В цілому, до контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за усіма показниками готові понад 72% медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Закарпатській області.

Захід відбувся за участі представників МОЗ, НСЗУ, проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я», власників закладів охорони здоров'я, які надають спеціалізовану медичну допомогу, зокрема, керівництва Закарпатської ОДА та профільні економічних заступників закладів охорони здоров'я, які надають спеціалізовану медичну допомогу.

Учасників наради було поінформовано про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі в Україні.

Наголошувалося, що всі спеціалізовані медичні заклади у Закарпатській області, мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 року. Це – умова, за якою ці заклади з 1 квітня отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій.

Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено.

В.о.голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Гетманенко: «Медична галузь регіону має крокувати у ногу з часом. Вже відбулися зміни на первинній ланці. Але це тільки початок великої роботи. Попереду – зміни в районних та обласних медичних закладах.

Теза «Здоров'я кожного – багатство всіх» має стати орієнтиром, який визначатиме не тільки державницьку політику загалом в медицині, але й буде підкріплена реальним справами у покращенні та розвитку галузі, яка опікується найдорожчим ресурсом країни – здоров'ям своїх громадян.

Ми чітко розуміємо свої обов'язки та відповідальність. Наш пріоритет – доступність та якість медичних послуг. Сьогодні районах області будується 36 амбулаторій. Тому є важливим, зокрема, забезпечення належних під'їзних шляхів до медичних закладів. Адже ефективне функціонування єдиного медичного простору, починаючи від сільської амбулаторії та закінчуючи висотехнологічною допомогою в обласному закладі, без належної інфраструктури доріг просто неможливо. Докладаємо якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Закарпатській області у повному обсязі. Рішення приймаємо, зважаючи на аналітику НСЗУ щодо стану медзакладів регіону та прогнозів їх фінансування. У цьому нас консультує Західний міжрегіональний департамент НСЗУ».Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар'яна Возниця: «Перший рік медичної реформи дав надію, що зміни, які відбуваються — незворотні. При реформуванні на первинці у минулому році досягнуто істотних успіхів. Медики повірили нам. У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини.

Станом на 27 січня 2020 року, загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Закарпаття до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – понад 72%.

У Закарпатській області автономізовано майже 99% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 56%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ) – понад 95%, підключено до МІС - понад 95% спеціалізованих медичних закладів. КЕП - кваліфікований цифровий підпис отримали близько 54% медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ».

Директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко: «Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров'я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків - укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги.

Екстрена допомога буде надана всім. Ми будемо вдячні ЗМІ за роз'яснення та інформування людей. Щоб всі були ознайомлені з новими правилами. Щоб кожна людина могла отримати ті послуги, яких вона потребує».

Відділ охорони здоров`я

Прочитано 92 разів

ГАЛЕРЕЯ