П'ятниця, 14 липня 2017 10:03

Як вберегтися від отруєння грибами

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Відділ охорони здоров’я виконавчого комітету Мукачівської міської ради надає інформаційне повідомлення про гриби.

Грибний сезон вже в розпалі.

Отруєння грибами, переважно, бувають випадковими, оскільки потерпілі впевнені, що вживали їстівні гриби й здебільшого мають «сімейний» характер. Симптоми отруєнь розвиваються в проміжку часу від 30-ти хвилин до 24-х годин, дуже рідко через 2-3 доби. Отруєння грибами протікають набагато важче, аніж інші харчові отруєння, й нерідко ускладнюються вживанням алкогольних напоїв.

Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів, сморжів. Підступність їх у тому, що отрута потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-х діб) може не викликати жодних симптомів.

На жаль, на території нашої країни щорічно реєструються летальні випадки внаслідок отруєнь грибами, в першу чергу, внаслідок вживання пластинчатих отруйних грибів (насамперед блідої поганки). Особливу занепокоєність викликає стабільно високий рівень смертності, в тому числі серед дітей, адже вживання грибів дітям категорично протипоказане. Не рекомендовано вживати гриби також вагітним і матерям, що годують дітей груддю, людям з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів. Слід памятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Основною причиною смертних випадків є, як правило, пізнє звертання за медичною допомогою у медичні заклади.

Для того щоб уникнути отруєння дикорослими грибами ми рекомендуємо:

1. Вживайте штучно вирощені печериці, гливи, що реалізують в магазинах. Не купляйте грибів, що продають вздовж автомобільних шляхів та стихійних ринках.

2. Якщо Ви все ж таки відправились до лісу збирати гриби, необхідно знати наступне:

- ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте, якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися;

- не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу промислових підприємств, шосейних і залізничних доріг, сміттєзвалищ, тому що вони накопичують радіоактивні та токсичні речовини в т.ч. солі важких металів;

- намагайтесь збирати губчасті гриби – «білі», «бабки», «моховики» тощо - в наших широтах від них найменша кількість отруєних, остерігайтеся пластинчатих грибів;

-не беріть до рук отруйні гриби та не збирайте гриби, які ростуть поруч з отруйними;

- уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;

- не вживайте сирих грибів;

-якщо не вдалося одразу їх приготувати, необхідно зберігати гриби в холодильнику, але не більше доби;

- перед приготуванням гриби необхідно добре промити та відварити декілька разів у підсоленій воді (зливати відвар, бо він є найнебезпечнішим) щонайменше тричі, протягом 30 хвилин;

- перед сушінням – гриби обтерти вологою тканиною;

- готові страви з грибів не слід довго зберігати, а вживати їх в день приготування або зберігати до наступного дня (не більше!) в холодильнику і обов’язково в емальованому чи керамічному посуді;

- не давайте грибів малолітнім дітям;

- ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок - вони, окрім помилок, нічого не дають. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є у їстівних і отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься у всіх грибах.

3. Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, біль у животі, галюцинації) НЕГАЙНО:

- викликайте «швидку допомогу», а до її приїзду промийте шлунок слабким сольовим розчином. Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до лікувальної установи.

Ніякого самолікування! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню.

Прочитано 180 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box