П'ятниця, 14 липня 2017 12:26

Стосовно видачі листків непрацездатності

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

У зв'язку з зверненнями стосовно видачі листків непрацездатності повідомляємо наступне. У відповідності до наказу Департаменту охорони здоров'я Закарпатської державної адміністрації за № 235-0 від 12.06.2017 року «Про порядок використання Довідки про тимчасову непрацездатність» з огляду на те, що в області склалась критична ситуація із бланками листків непрацездатності керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров'я зобов'язано забезпечити виготовлення бланків довідки про тимчасову непрацездатність відповідно до додатку 1 цього ж наказу. Відділом охорони здоров'я виконавчого комітету Мукачівської міської ради забезпечено виготовлення бланків довідки про тимчасову непрацездатність та доведено до безпосередніх виконавців правила заповнення довідки про тимчасову непрацездатність та належного використаня бланків довідки про тимчасову непрацездатність, зокрема облік, зберігання, реєстрацію видачі. Обмін виданих бланків довідки про тимчасову непрацездатність на бланки листків непрацездатності буде проводитись після їх отримання. Одночасно звертаємо увагу, що друкуються бланки лікарняних централізовано, замовник один – Міністерство охорони здоров’я України, а в регіони їх надсилають відповідно до потреб закладів охорони здоров’я. Тому відповідно обмін буде здійснюватись після отримання вказаних бланків з обласного рівня. Інформацію про отримання та можливість здійснення обміну буде висвітлено сторінці ВОЗ.

Разом з цим доводимо до відома рекомендації виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,у разі настання захворювання,травми,відпустки по вагітності та пологам тощо:

  • У разі настання захворювання, травми, відпустки по вагітності та пологам тощо – випадок тимчасової непрацездатності засвідчується видачею довідки про тимчасову непрацездатність із зазначенням порядкового номера та дати її видачі.
  • У довідку про тимчасову непрацездатність вносяться всі ті самі реквізити, що і в бланк листка непрацездатності, відповідно до вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03 листопада 2004 року № 532/274/136/-/1406 (далі – Інструкція № 532).
  • Видача довідки про тимчасову непрацездатність із зазначенням номера та дати видачі підлягає внесенню в окремий журнал реєстрації довідок про тимчасову непрацездатність (ф. № 036/о), який пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою закладу охорони здоров'я.
  • Після отримання бланків листків непрацездатності обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності встановленого зразка проводиться посадовими особами закладу охорони здоров'я (лікуючим лікарем, завідувачем відділення, головою ЛКК) з урахуванням вимог п. 2.2 та 2.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 № 455, із обов'язковим зазначенням у журналі реєстрації листків непрацездатності (ф. № 036/о) номера довідки та дати обміну.
  • При обміні довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності на бланку листка непрацездатності в правому верхньому куті вказується: „Замість довідки № ___ від ____” запис у графі „Звільнення від роботи” у листку непрацездатності проводиться одним рядком. Дата видачі листка непрацездатності має збігатися з датою обміну довідки про тимчасову непрацездатність.
  • Всі графи листка непрацездатності, крім визначених п. 5 даного листа, заповнюються відповідно до записів у довідці, в тому числі відмітки про порушення режиму хворим, та відповідно до вимог Інструкції № 532.
  • Оригінал довідки, після проведеної заміни на бланк листа непрацездатності, зберігається у закладі охорони здоров'я протягом 3 років.

Прочитано 508 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box