Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ охорони здоров'я/«Щоб жити безпечно і вільно, скажи насиллю «Стоп!»
Середа, 18 жовтня 2017 15:48

«Щоб жити безпечно і вільно, скажи насиллю «Стоп!»

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

В зв’язку з негативною тенденцією зростання випадків насилля та жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, відділ охорони здоров’я виконавчого комітету Мукачівської міської ради пропонує інформаційний матеріал «Щоб жити безпечно і вільно, скажи насиллю «Стоп!»

Насильство - це не лише українська біда, а й проблема світового масштабу.

В Україні жінки, діти та люди похилого віку страждають від домашнього насильства набагато частіше, ніж можна собі уявити. Тільки протягом 2017 року до Мукачівської ЦРЛ звернулося 52 особи, мешканці м. Мукачева, що постраждали внаслідок насилля в сім’ї.

На думку експертів, загальна кількість злочинів і адміністративних правопорушень, пов’язаних з насильством у сім’ї, є більшою, ніж усіх інших злочинів взагалі.

Насильство класифікують за різними типами і ознаками. Воно буває: фізичне, психологічне, сексуальне і економічне.

Правовий захист від насилля базується на Конституції України, Конвенції ООН про права людини, Конвенції ООН про права дитини, Законі України про охорону дитинства, Сімейному кодексі України та Законі України про попередження насильства в сім’ї.

Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від насильства, має сказати "Ні!" насильству у власній родині. Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас! Ви маєте право на безпечне життя без знущань та страху!

За допомогою ви можете звертатися:

до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (номери телефонів див. табл.)

на національну “гарячу лінію” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного);

на національну дитячу “гарячу лінію”: 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

години роботи: 10:00-16:00, з понеділка по п’ятницю

до Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда-Україна" - 0800-500-335 (зі стаціонарного), 386 (з мобільного) - безкоштовна гаряча лінія

за консультаціїєю електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

на веб-сайт: la-strada.org.ua

до Української Гельсінської спілки з прав людини https://helsinki.org.ua/advices/7565/

Адреси та номери телефонівдля постраждалих від насильства в сім’ї

Поліція

102

Швидка медична допомога

103

Мукачівський міський центр соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді (СССДМ)

89600 м. Мукачево, вул. Валенберга Рауля,31,

(03131)

050-36-66-050

Мукачівський районний центр СССДМ

89636 м. Мукачево, вул. Університетська 56,

(03131)

5-11-22

5-10-24

Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги

88000 м. Ужгород, вул. Благоєва,10,Б

(0312)

63-80-97

Просимо:

-інформувати представників соціальної сфери про психічний розлад особи, яка є батьком чи матір’ю малолітніх та неповнолітніх дітей;

-звертати увагу на ушкодження, що могли виникнути внаслідок жорстокого поводження з нею, надавати дитині первинну медичну допомогу та документувати факти жорстокого поводження;

-забезпечувати негайне подання інформації про виявлення факту жорстокого поводження з дитиною до служби у справах дітей та територіального органу Національної поліції за місцем проживання дитини;

Пам’ятайте! Якщо вас скривдили, ви заслуговуєте на підтримку та допомогу, а злочинці – на осуд і покарання. Закон чітко визначає рамки правомірної поведінки та вказує відповідальність осіб, які свавільно вийшли за його межі в повсякденному житті.

Прочитано 951 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box