Понеділок, 23 жовтня 2017 15:50

ПЕРЕВОДИМО СТРІЛКИ ГОДИННИКІВ

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Відділ охорони здоров’я нагадує, що в останню неділю жовтня, вночі о 4 годині, в Україні проводиться перехід на зимовий час. В цю ніч 29 жовтня 2017 року стрілки годинника переводять на годину назад.

Доведено, що у перші дні після переходу не тільки на зимовий, а й літній час зростає кількість інфарктів і інсультів. Це пов’язано зі зміною тривалості сну. Чим старша людина, чим більше хронічних хвороб вона має, тим більше чутливо реагує на найменші зміни у режимі дня. Нам випадає нагода поспати на годину довше, а наш організм розцінює це… як стрес.

Нейрофізіологи стверджують: коли переводимо стрілки годинників туди-сюди, порушується добовий ритм роботи кори наднирників. Ці залози виробляють гормони, які захищають нас при стресах. Коли і у якій дозі їх виробляти, організм знає сам. Переведення стрілок для нього – це системний збій. Зранку ще півбіди, а ближче до ночі починають загострюватися хронічні болячки, людина почувається втомленою, дратівливою, пригніченою.

Що робити? Запасатися пігулками? Записатися про всяк випадок на прийом до сімейного лікаря чи кардіолога?

Ми радимо за можливості підлаштовуватися під природу – сонце сходить, у ліжку довго не лежіть. Стемніло – вкладайтеся спати.

А щоб полегшити перехід на зимовий час, спробуйте за декілька днів сповільнити оберти. У четвер, 26 жовтня, ляжте спати на 15 хвилин пізніше (не о 23.00, а у 23.15). Прокинутися також треба пізніше (час підйому поетапно зсуньте на годину вперед). Організм не помітить обману. Можна нічого не робити – у неділю поспати на годину довше, а у наступні дні – лягти спати і прокидатися за звичним розкладом. Внутрішній годинник сам змінить налаштування.

Важливо не пити у другій половині дня каву, не вживати багато цукру. Їжте більше овочів, не пропускайте сніданків. Якщо протягом дня сонце визирне з-за хмар, намагайтеся вийти на вулицю хоча б на 10-15 хвилин. Протягом наступних двох тижнів уникайте важких фізичних та психоемоційних навантажень.

Щовечора провітрюйте кімнату, в якій спите. Не вмикайте перед сном обігрівач – у спальні повинно бути прохолодно.

І ПАМ’ЯТАЙТЕ:

ПРОТЯГОМ 3-7 ДНІВ НАШ ОРГАНІЗМ ЗВИКАЄ ЖИТИ ЗА НОВИМ ЧАСОМ!

Прочитано 2745 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box