Вівторок, 14 листопада 2017 11:34

Всесвітній день боротьби з діабетом

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

14-го листопада у всьому світі відмічається день боротьби з діабетом, запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров”я та Міжнародною Діабетичною Федерацією. Цей день служить нагадуванням про зростання захворюваності діабетом. Державні структури і громадські організації, компанії – виробники, лікарі, вчені і самі хворі повинні об’єднати свої зусилля для подолання наслідків хвороби.

Недостатня обізнаність населення, призводить до виявлення хвороби на пізніх стадіях, коли вже розвинулись ускладнення діабету, які мають незворотній характер і призводять до інвалідізації та смерті.

Збалансоване харчування, фізичні вправи, медична порада, підвищення соціальної активності, відмова від куріння – основа успішної боротьби з «хворобою ХХІ століття».

В Мукачеві на диспансерному обліку знаходиться 2883 хворих на цукровий діабет, з них 429 хворих отримують інсулін, а 1732 -лікуються цукрознижуючими таблетованими препаратами. Інсуліном та таблетками хворі забезпечуються безкоштовно за кошти державного та міського бюджету, як по державній програмі «Доступні ліки» та і по міській програмі «Цукровий діабет», яка прийнята сесією міськради на 2016 - 2020рр. Хворі м. Мукачево мають можливість лікуватись високоякісними, сучасними цукрознижуючими препаратами, які отримують по рецептам сімейних лікарів безкоштовно, та мають можливість безкоштовно пролікуватись в стаціонарі, пройти повне лабораторне обстеження, отримати консультації суміжних спеціалістів. Для забезпечення хворих на цукровий діабет безкоштовним лікуванням, як для дорослих так і дітей, міською радою виділено 1 415 000гр.

Це для придбання інсуліну, таблетованих препаратів, витратних матеріалів до інсулінових помп та тест смужок для дітей. Лікування цієї хвороби дороговартісне, як для держави так і для самого хворого. Необхідні зусилля не тільки державних структур, але і зацікавленість самого хворого бути здоровим і вчасно звертатись до сімейного лікаря для виявлення хвороби на ранніх стадія та попередження ускладнень. Для цього потрібно тільки кожному перевіритись на вміст цукру в крові як натще так і після їжі хоча б 1 раз на рік. Це обстеження проводять у Мукачівській ЦРЛ безкоштовно.

Всесвітній День боротьби з діабетом – гарна можливість об’єднатися, зробити ще один крок для зменшення загрози діабету та його ускладнень.

Прочитано 213 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box