Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Кір – це інфекційна хвороба, збудниками якої є вірус. Найчастіше кором хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи. Дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію також можуть захворіти. Вірус кору розноситься потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Кором хворіють тільки люди і зараження відбувається тільки від людини до людини.

У 2017 році в Україні зафіксовано чотири випадки смерті від кору. З початку року померло двоє дітей і двоє дорослих. Загалом за 11 місяців в Україні на кір захворіло 3382 особи.

Аналіз щеплювального статусу захворілих показав, що 92,3% хворих не були щеплені проти кору, 5,9% — отримали лише 1 дозу вакцини проти цієї інфекції.

В Закарпатській області за 11 місяців 2017 року зареєстровано 416 випадків кору. Із загальної кількості випадків хвороби – 379 серед дитячого населення.

Перші 6 місяців після народження, дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла і не робила вакцинацію, дитина імунітету не має.

Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. Застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Згідно календаря щеплень, у віці 12 місяців планово проводиться щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи та друге введення вакцини у віці 6 років. Діти не щеплені від кору або отримали лише одну дозу, можуть прищепитися додатково у віці до 18 років. Дорослі щепляться за власний рахунок, оскільки вакцина КПК, закуплена за кошти державного бюджету, розрахована на щеплення дитячого населення.

Kir v Ukrayini

З серпня 2017 року по лютий 2018 року в Україні проводяться додаткові заходи з вакцинації від кору. У місті Мукачеві за 2017 рік у Центрі ПМСД міста щеплено згідно плану 1408 (73.1%) та позапланово 1480 Післявакцинальних ускладнень з приводу введення КПК не зареєстровано, жодна дитина не госпіталізована з приводу будь-яких щеплень по м.Мукачево.

На даний момент вакцина у закладі відсутня. Очікується отримання вакцини протягом наступних 2-3 тижнів.

Щодо наявності вакцини проти кору та проведення щеплення звертайтесь до свого сімейного лікаря за місцем проживання.

Захистіть себе і діток від небезпечної хвороби та вакцинуйтесь!

Прочитано 776 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних