Середа, 24 лютого 2016 11:00

Зупинимо туберкульоз разом!

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Він не ліквідований в жодній країні світу. Починаючи з 90-х років ХХ сторіччя помітно зросла його розповсюдженість у всьому світі, в тому числі і на Україні. Третина населення Земної кулі інфікована туберкульозною паличкою. З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу.Небезпека сучасної епідемії полягає в тому, що можливо зараження збудником, який стійкий до протитуберкульозних препаратів і сполучення з ВІЛ-інфекцією (ко-інфекція).

Епідемічна ситуація по захворюванню на туберкульоз в цілому по м. Мукачево є напруженою. Захворювання на туберкульоз у 2015 році у порівнянні з 2014 роком незначно знизилося по району з 204 хворих у 2014 році  до 197 хворих у 2015 році, по місту зареєстровано 126 хворих у 2014 році ,  127 хворих  у 2015 році. 2 випадки захворювання у дітей до 14 років та 2 випадки серед підлітків, реєструються високі відсотки деструктивних форм туберкульозу серед вперше виявлених хворих на туберкульоз органів дихання.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу.  Джерело інфекції – хвора людина на активну форму туберкульозу, 55 видів тварин, 25 видів птахів, а також заражені продукти тваринного і рослинного походження, в яких живе, розмножується та зберігається збудник туберкульозу. 

Найчастіше зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхом. Збудник туберкульозу може виділятися під час кашлю, чхання, розмови. Зараження може відбуватися під час безпосереднього контакту з хворим і опосередковано (через забруднені предмети вжитку – книги, рушники, посуд, продукти, особливо молочні). За добу хворий з легеневою формою туберкульозу виділяє 15-20 млн. бактерій туберкульозу. Одна хвора людина може інфікувати за рік 10-15 осіб.

Серед ознак появи туберкульозу можна назвати:

  • постійно підвищена температура, але не вище 38 градусів за Цельсієм;
  • головний біль;
  • втрата ваги і відсутність апетиту, постійна слабкість;
  • сухий і мокрий кашель з кров'ю в мокроті, кашель понад 2 тижні;
  • потіння ночами;
  • задишка.

В основному, зараження туберкульозом проходить при вдиханні людиною повітря, в якому знаходяться крапельки слини хворого. Можливість зараження прямо залежить від кількості бактерій, що потрапили в організм людини та стану імунітету. У разі знаходження з хворою людиною в одному приміщенні протягом тривалого періоду часу, можливість зараження зростає в кілька разів.

Основне в запобіганні масового розповсюдження туберкульозу є своєчасне виявлення та ізоляція хворих. З метою раннього виявлення хворих проводиться рентгенологічне та флюорографічне обстеження населення і постановка внутрішкірної проби Манту дітям і підліткам від 4-х до 14-ти років.

Відсоток охоплення туберкулінодіагностикою дітей та підлітків по місту складає у 2015 році – 84,9%.

Треба пам`ятати, що у разі відмови від туберкулінових проб у дитини неможливо своєчасно виявити первинне інфікування, направити її на рентгенобстеження, провести профілактичне лікування. Неможливим стає виявлення неускладнених форм туберкульозу на ранній стадії розвитку.

В системі профілактичних заходів важливе місце займає активна імунізація, як новонароджених дітей, так і дітей у 7 років вакциною БЦЖ.

Туберкульоз завжди вважався хворобою бідних та антисанітарії. Для забезпечення захисту від даної хвороби необхідно піклуватися про свій імунітет, адже імунітет сильної людини має здатність самостійно перемогти паличку Коха, якщо та потрапить в організм. Попередити захворювання можливо- повноцінне харчування, відсутність шкідливих звичок, заняття спортом і загартовування, проводити більше часу на свіжому повітрі, утримувати квартиру в чистоті, частіше провітрювати. Уникайте покупок продуктів тваринництва, які не пройшли ветеринарного обстеження (особливо на стихійних ринках). Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, при вживанні молока і м’яса, піддавайте їх достатній термічній обробці.  

У випадку появи вказаних симптомів, необхідно негайно звернутись до свого сімейного лікаря для консультації і ні в якому разі не займайтесь самолікуванням.

Хворіти на туберкульоз не соромно, а наражати на небезпеку інфікування себе і оточуючих безвідповідально та небезпечно для життя.

Прочитано 552 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box