Четвер, 26 квітня 2018 15:19

Чорнобильський слід у медицині

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Щороку в квітні згадуємо тих, хто в лиховісні дні весни 1986 року, не шкодуючи здоров’я і життя, протистояв найбільшій в історії техногенній катастрофі. Героїчними зусиллями пожежники й фахівці з персоналу Чорнобильської АЕС приборкали полум’я на зруйнованому вибухом четвертому реакторі. Ліквідатори, котрі першими вступили в поєдинок із радіаційною стихією, стали й першими жертвами гострої променевої хвороби. Потім загроза радіаційного ураження людей поширилася на великі території прилеглих областей та за їхні межі. То був виклик вітчизняній медицині, перед якою постало питання у всій його складності: як протидіяти згубному впливу радіації на здоров’я населення? Виникла потреба в геть нових медичних і наукових підходах до стратегії ліквідації наслідків радіаційного лиха.
          На сьогоднішній день в м. Мукачево забезпечено неухильне дотримання стандартів діагностики, лікування та реабілітації постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, яких на обліку перебуває 537 чоловік, з них -360 ліквідаторів, 45 евакуюваних, 132- переселенці. Надання медичної допомоги надається безкоштовно. Фінансування медичного забезпечення проводиться з коштів державного і місцевого бюджетів. На стаціонарному лікуванні в Мукачівській ЦРЛ знаходилось -35 осіб, проліковано на амбулаторному лікуванні- 356 особи. На забезпечення коштами під час амбулаторного лікування витрачено 37249,00 грн.

Обслуговування постраждалих від ЧАЕС проводиться лікарем поліклінічного відділення Мукачівської ЦРЛ Біньковською Т.П. ( каб.76 1-й поверх).

           

Прочитано 153 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних