Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи/КАБІНЕТ  МІНІСТРІВ ЗАПРОВАДИВ РЕЖИМ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ  УКРАЇНИ
Середа, 25 березня 2020 16:44

КАБІНЕТ  МІНІСТРІВ ЗАПРОВАДИВ РЕЖИМ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ  УКРАЇНИ

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Відповідне рішення ухвалено під час засідання уряду 25 березня. Режим надзвичайної ситуації планується ввести на 30 днів. Відповідно всі карантинні заходи також подовжені на 30 днів. Таким чином, карантин і режим надзвичайної ситуації триватимуть до 24 квітня.


РІЗНИЦЯ МІЖ НАДЗВИЧАЙНОЮ СИТУАЦІЄЮ ТА НАДЗВИЧАЙНИМ СТАНОМ

Відповідно до діючого законодавства, під надзвичайною ситуацією слід розуміти ситуацію на окремій території, в межах організації, на водотоці чи водоймі, за якої порушуються нормальні умови життя населення. Тобто, це може бути не лише епідемія вірусу, як сьогодні, а й стихійні лиха, пожежі, катастрофи та інші події, які можуть загрожувати життю та/або здоров'ю населення, і можуть призвести до великої кількості жертв, завдати значних матеріальних збитків чи унеможливити життя населення. Надзвичайна ситуація може бути державною, регіональною, місцевою, об'єктовою. Але, не варто співвідносити надзвичайну ситуацію із надзвичайним станом. Оскільки, відповідно до Закону України «Про правовий режим надзвичайнго стану», надзвичайний стан є особливим правовим режимом, що обмежує певні конституційні права людей та надає додаткові повноваження органам державної влади. Надзвичайний стан оголоується у разі наявності реальної загрози безпеці громадян або конституційному ладові, усунення якої іншими способами є неможливим. Стан вводиться на строк не більше 30 діб і не більш 60 діб - в окремих її місцевостях і може бути продовжений не більше як на 30 діб.


ЯКІ ПРАВА ГРОМАДЯН ОБМЕЖУЮТЬ ЦІ РЕЖИМИ?

Режим надзвичайної ситуації відрізняється від надзвичайного стану тим, що він не обмежує права і свободи людей. Але встановлює певні обов'язки для громадян, зокрема: дотримуватись правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях; дотримуватися режимів захисту від епідемії. Єдина державна система цивільного захисту переведена на режим надзвичайної ситуації.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи

Прочитано 98 разів

ГАЛЕРЕЯ