Офіційні WEB - ресурси

Понеділок, 18 липня 2016 09:04

16 липня в історії: Декларація про державний суверенітет

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

16 липня 1990 року Верхова Рада Україна прийняла Декларацію про державний суверенітет. Вона була схвалена 355 голосами з 385 зареєстрованих того дня депутатів.

У преамбулі цього документа проголошувалося «верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». Територія України в наявних кордонах проголошувалася недоторканою. Підкреслювалося також виключне право українського народу на володіння, користування і розпорядження національним багатством України.

Верховна Рада проголосила право країни на власні збройні сили, внутрішні війська, органи державної безпеки. Україна брала зобов’язання не поширювати, не виготовляти й не нарощувати ядерну зброю.

Майбутня зовнішня політика України, визначена Декларацією, вбачалася як нейтральна, першочерговим її завданням визначалося забезпечення національних інтересів України.

Декларація про державний суверенітет України стала основою для «Акта проголошення незалежності України», ухваленого Верховною Радою 24 серпня 1991 року.

Оксана Копча, практикант відділу з питань

внутрішньої політики

 

Прочитано 3752 разів

ГАЛЕРЕЯ