ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

Офіційні WEB - ресурси

×

Помилка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder photos/news/2017/01/06/02 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

П'ятниця, 06 січня 2017 14:05

Різдво Христове ...

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

[sigplus] Critical error: Image gallery folder photos/news/2017/01/06/02 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

 

Більше 2000 років тому у Віфліємі відбулася надзвичайна подія – народився Син Божий. Ісус Христос народився у Діви Марії, яку з тих часів називають Богородицею.

Коли Ісус прийшов на землю, Його не зустрічали пошаною, славою і багатством. У Нього не було навіть колиски, як у всіх дітей, не було і пристановища – Він народився за межами міста, у печері і був покладений у ясла, куди кладуть корм для тварин. Першими гостями божественної дитини були не царі і не вельможі, а звичайні пастухи, яким ангел сказав про Різдво Христово: „Я проголошую вам велику радість, яка буде всім людям: бо нині народився вам у місті Давида Спаситель, який є Христос Господь! І ось вам знак: ви знайдете Дитину в пеленах, покладену у ясла” (Лк 2,10-12). Пастухи першими поспішили вклонитися новонародженому Спасителю. В цей час з дарами Царю Світу йшли волхви зі сходу. Вони чекали, що незабаром на землю має прийти великий Цар Світу, а дивовижна зірка вказувала їм шлях на Іерусалим.

{gallery}photos/news/2017/01/06/02{/gallery}

Волхви принесли Дитині дари: золото, ладан та смирну. Ці дари мали глибокий зміст: золото принесли як царю у вигляді данини, ладан як Богу, а смирну як людині, що має померти (смирною у ті часи помазували померлих).

Святкові традиції перейшли нам у спадок від наших предків, як переплетення християнських і язичницьких обрядів. Вони передаються з покоління у покоління, майже не змінюючись з плином часу.

В Україні вважалося, що на Різдво в будинок приходять душі спочилих родичів. У пам’ять про це у почесному кутку будинку ставили сніп з пшениці, жита або вівса. Його перев’язували стрічкою і називали “дідухом”. В минулому дідами називали не тільки батьків матері або батька, а й усіх померлих предків. Сіном застеляли стіл. Під скатертину клали жменю зерна і зубчики часнику — по одному на кожен кут. Саме свято проходило у родинному колі.

Вважалося, що до обіду в оселю не повинна входити стороння жінка, так як вона може накликати біду. До столу могли запросити мандрівників чи самотніх людей. Існувала думка, що під їх скромним виглядом може ховатися сам Спаситель. Залишки вечері виносили на вулицю. Наші предки вважали, що якщо пригостити хижаків у святковий вечір, то вони не будуть шкодити господарству протягом року.

Зі сходом першої зірки (6 січня) господар запалює свічку і промовляє молитву. Після цього починається святкова вечеря. Вона складається з дванадцяти пісних страв. У першу чергу кожен повинен скуштувати кутю — каші з зерна, розпарених на воді і присмаченого медом, горіхами і сухофруктами. Також на різдвяному столі присутній компот із сухофруктів (груш, яблук чи слив), який називають узвар чи кисилиця.

Традиційними стравами святої вечері є грибний суп, капусняк з пісним маслом і пшоном, відварений горох, вареники, млинці, каші, пісні пироги. Почесне місце займають страви з риби.

7 січня завершується тривалий різдвяний піст, а отже. До столу можна подавати страви з м’яса і молочних продуктів: домашню ковбасу, холодець, печеню з кашею, буженину, кутю з салом. Традиційною стравою по всьому світу є печена гуска або індичка з прянощами і фруктами.

Одним з найвеселіших святочних обрядів є колядування. З давніх часів походить традиція одягатися в костюми звірів чи міфічних персонажів і ходити по домівках, співаючи пісні.

Молоді люди співають колядки, в яких прославляють народження Ісуса і бажають господареві будинку багатства і щастя. За свої старання колядники отримують певну плату.

У деяких регіонах ряджені (бетлегеми) влаштовують вистави за мотивами біблійних історій — так званий вертеп. З собою носять оздоблену зірку на жердині, яка символізує зірку з Віфлеєма.

Відділ з питань внутрішньої політики

Мукачівського міськвиконкому

за матеріалами ЗМІ

Прочитано 50 разів
Відділ з питань внутрішньої політики Мукачівського міськвиконому

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 5-44-61

e-mail: v.vp@mukachevo-rada.gov.ua

Адреса: м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінет № 42)

ГАЛЕРЕЯ