Ви тутЦНАП/Звіт про діяльність ЦНАП за 8 місяців
Неділя, 24 травня 2015 03:00

Звіт про діяльність ЦНАП за 8 місяців

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Усі громадяни є споживачами адміністративних послуг.

Ми одержуємо паспорти, посвідчення водія, реєструємо місце проживання, шлюб, автомобіль, нерухоме майно, отримуємо будівельні дозволи тощо. Видача цих документів та вчинення дій і є адміністративними послугами.

 1. адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону;
 2. суб’єкт звернення фізична особа або юридична особа, яка звертається за отриманням адміністративних послуг;
 3. суб’єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Отже кожен з нас за потреби отримати адміністративну послугу задається питаннями: “Де її можна отримати? Що від мене вимагається, щоб її отримати? Скільки це буде коштувати? Адже отримання адміністративних послуг в Україні є справою складною, непрозорою та витратною.

З метою створення зручних і доступних умов для отримання  адміністративних послуг в м.Мукачево 3 вересня 2014 року було прийнято міською радою рішення №1186 “Про створення Центру надання адміністративних послуг “(далі — Центр).

Основними напрямками діяльності Центру є:

 1. організація надання адміністративних послуг в найкоротші терміни і при мінімальній кількості відвідувань заявниками;
 2. спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання;
 3. забезпечення інформування заявників щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг через адміністратора.

Центр розташовано в центральній частині міста, на 1-му поверсі (ліве крило) адміністративної будівлі міської ради, загальною площею 80 кв.м. Приміщення Центру має зону очікування та зону обслуговування. Біля будівлі розташоване місце для   паркування автомобілів. Для осіб з обмеженими фізичними можливостями приміщення оснащене пандусом з поручнями.

В зоні очікування розміщено 5 інформаційних стендів зі зразками заповнення заяв необхідних для отримання адміністративних послуг, переліком документів необхідних для отримання адмінпослуги, та інформаційними та технологічними картками адміністративних послуг. Для зручності відвідувачів  є WI-FI доступ до мережі Інтернет, розташовані  зручні місця для сидіння й заповнення документів.

Центр працює з 9 по 18 години, обідня перерва з 13.00  по 14.00 вихідні – неділя та святкові дні.

Центр здійснює свою діяльність за принципом «єдиного вікна».  Складовою якого є дозвільний центр.

В Центрі  8 робочих місць облаштовані матеріально-технічним забезпеченням, а саме:

комп’ютерами — 8 шт,

багатофункціональними пристроями — 5 шт,

телефонами — 2 шт. 

Ксероксом — 1 шт.

В Центрі працюють працють 4 фахівця: 2 державних адміністратора, 2 адміністратора. Основним завданням адміністраторів є прийом заяв та видача суб'єкту звернень відповідного рішення, надання консультацій щодо встановленого переліку адміністративних послуг та порядку їх надання.

Також в приміщенні Центру знаходиться  державний реєстратор Мукачівського міжрайонного управління юстиції, яким здійснюється державна реєстрація юридичних та фізичних осіб, державна реєстрація громадських об’єднань. За звітний період державним реєстратором надано 1041 адміністративну послугу.

З 15 грудня 2014 року через Центр надаються 14 послуг Управління Мукачівського районного Держземагенства у Закарпатській області.

Станом на травень 2015 року зареєстровано 918 заяв на отримання адміністративних послуг з земельних питань.

На даний час з Центром співпрацюють 7 суб’єктів надання адміністративних послуг, а саме: Мукачівське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області, управління ветеринарної медицини в м. Мукачево, Мукачівський міськрайонний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області, Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Мукачівське міжрайонне управління юстиції, управління Мукачівського районного Держземагентства у Закарпатській області,  а також управління, відділи та структурні підрозділи міськвиконкому.

На сьогоднішній день перелік послуг збільшено з 63 до 105 адмінпослуг.

На виконання ст. 8 Закону України «Про адміністративні послуги»  на кожну адміністративну послугу суб’єктами надання адміністративних послуг розроблені  і затверджені інформаційні та технологічні картки та передані для роботи адміністраторам Центру, і в разі внесення змін до Закону своєчасно оновлюється інформація і в картках.

  За підсумками вересень- грудень 2014 року та січень - травень 2015 року в Центрі зареєстровано:

 • звернень 6807, з них:
 • надано консультацій — 3415;
 • надання адміністративних послуг — 3239;
 • з видачі дозвільних документів — 153;

Із загальної кількості зареєстрованих звернень адміністративних послуг 6807 відносять до сфери:

  Кількість звернень, од.
Відділ економічного розвитку та інфраструктури 224
Управління комунальної власності 490
Відділ архітектури та містобудування 227
Відділ культури 2
Управління міського господарства 122
Орган опіки та піклування  42
Управління соціального захисту населення 153
Мукачівське міжрайонне управління юстиції 1041
Мукачівське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області 78
Мукачівський міськрайонний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області 2
Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА 60
Управління Мукачівського району Держземагентства у Закарпатській області 918

За період роботи Центру порушень термінів розгляду та надання адміністративних послуг не зафіксовано.

Для належного виконання службових обов’язків адміністраторам Центру виготовлено іменні печатки та розроблено посадові інструкції.

З метою інформування населення на офіційному Веб-сайті міської ради розроблений розділ де у повному обсязі розміщена інформація про функції, завдання та основні напрями діяльності Центру а також:

 • графік роботи;
 • контактні телефони, адресу місця розташування, електронну пошту;
 • законодавчу базу;
 • переліки адміністративних послуг та документів дозвільного характеру;
 • перелік суб'єктів надання послуг та дозвільних органів;
 • інформаційні карти;
 • бланки заяв та довідок;
 • зразки заповнення заяв;
 • пам'ятки з переліками необхідних документів.

З 8 жовтня 2014 року запис до черги Центру надання адміністративних послуг Мукачівського міськвиконкому може бути здійснено електронним листом або за телефоном.   

Із прийняттям змін до законодавства, очікується, що в приміщенні Центру будуть надаватись послуги щодо виготовлення паспорта громадянина України, закордонного паспорта та реєстрації речових прав на нерухоме майно. Таким чином жителі міста зможуть отримувати всі ці адміністративні послуги в одному місці. 

Для здійснення контролю за процедурами розгляду пакету дозвільних документів планується ввести систему електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між державними адміністраторами та дозвільними органами. Система дозволить оперативно в електронному вигляді передавати документи, надані суб'єктами господарювання на виконання, а також готові документи в день їх прийняття повертати державним адміністраторам.        

З 16 березня 2015 року на Центр надання адміністративних послуг покладено виконання функцій відділу роботи із зверненнями громадян. За цей час отримано 564 заяв від громадян.

Перевага Центру в наданні адміністративних послуг полягає в тому, що послуги надаються прозоро, в одному місці, відсутній контакт суб’єкта звернення з чиновником. Документи приймаються за описом, відповідні рішення можливо отримати в чітко зазначений день, передбачений  законодавством.

Отже відвідувачам стало простіше отримати інформацію, консультацію чи певну послугу в максимально зручний час, при мінімальній кількості відвідувань, в доступній формі та в більш короткі терміни.

Робота в Центрі спрямована на однаково рівне поважне ставлення до всіх суб'єктів звернення.

Начальник Центру надання

адміністративних послуг,

державний адміністратора                                                                 В. Свирида

Прочитано 1008 разів

ГАЛЕРЕЯ