Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Центр надання адміністративних послуг/Порівняння товариств з обмеженою відповідальністю з акціонерними товариствами
Четвер, 04 травня 2017 16:34

Порівняння товариств з обмеженою відповідальністю з акціонерними товариствами

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Товариство з обмеженою відповідальністю належить до числа так званих «об'єднань капіталів». Порівняно з акціонерними товариствами ТОВ відрізняються більш тісними відносинами учасників, більш закритим характером членства.

Як правило, товариство з обмеженою відповідальністю орієнтоване на суб'єкти малого підприємництва, у той час як акціонерні товариства є правовою формою об'єднання великого капіталу.

Незважаючи на те, що кількість акціонерних товариств набагато менше, ніж товариств з обмеженою відповідальністю, оборот останніх значно менше, ніж оборот акціонерних товариств.

Усі форми господарювання потрібні суспільству. Задля економічної рівноваги в різних сферах господарства повинні працювати і діяти різноманітні (різнопрофільні) підприємства і товариства різних форм власності і організаційно-правових форм. Таке розмаїття економічного поля може забезпечити стійкість розвитку економіки, нормальну конкуренцію і, отже, задоволення продукцією власного ринку.

Найбільш розповсюдженими в підприємницькій практиці є акціонерні товариства і товариства з обмеженою відповідальністю Їх схожість виявляється у декількох аспектах:

— обмежена відповідальність акціонерів (учасників) по зобов'язаннях товариства в межах належних їм акцій (вкладів);

— наявність розділеного на частки (акції) статутного капіталу;

— залежність відносин учасників, розміру їх доходу (дивідендів) від розміру їх вкладів (кількості акцій).

Відмінності між АТ і ТОВ виявляється, передусім у способі формування статутного фонду. Акція є цінним папером, вона посвідчує право її власника на отримання дивідендів від діяльності товариства, проте не дає права вимагати повернення коштів (сплачених за акцію), у тому числі при виході акціонера зі складу АТ.

Таким чином, АТ виступає більш сталим утворенням, існування якого не залежить від продажу акцій, виходу учасників. Ці риси, однак, не властиві товариству з обмеженою відповідальністю.

Прочитано 567 разів
Центр надання адміністративних послуг

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box