П'ятниця, 17 листопада 2017 11:32

Вихід з товариства з обмеженою відповідальністю

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Підстави для виходу учасника з Товариства з обмеженою відповідальністю, а саме на підставі заяви або договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 148 ЦК України, учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, заявивши про це не пізніше ніж за три місяці до виходу, якщо інший строк не встановлений статутом. Справжність підпису на заяві про вихід з товариства підлягає нотаріальному засвідченню. Відповідно до п. 10 ч. 4 ст. 17 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи – примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) …». Виходячи з ч. 1 ст. 148 ЦК України, якщо у Статуті передбачені інші строки для повідомлення учасників про вихід з Товариства, особа має право посилатися на пункт даного Статуту та повідомляти учасників в термін встановлений статутом Товариства.

Для внесення змін до відомостей про юридичну особу, а саме про склад засновників (учасників), потрібна заява учасника (засновника) про добровільний вихід з ТОВ, повідомивши при цьому інших учасників в термін встановлений законом чи статутом Товариства, яка в свою чергу підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Договір або інший документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника). Договір має відповідати нормам чинному ЦК України та мати відповідні розділи: - сторони договору; - предмет договору; - ціна договору та порядок розрахунків; - обов’язки сторін; - порядок переходу права власності на частку в статутному капіталі; - відповідальність сторін; - особливі умови (обов’язково вказувати, що один з примірників договору призначений для органу державної реєстрації).

Прочитано 375 разів
Центр надання адміністративних послуг

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box