Середа, 25 квітня 2018 18:14

Діяльність товариства на модельному статуті

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Уже досить давно в Україні є можливість вести діяльність підприємств на підставі модельного статуту. Незважаючи на це, питання щодо застосування модельного статуту не зникають.

Що таке модельний статут? Відповідно до законодавства господарське товариство може створюватись та вести діяльність на підставі модельного статуту. Модельний статут – це типовий установчий документ, який регулює діяльність господарського товариства, що затверджується урядом. Будь-яке підприємство має право взяти його за основу своєї діяльності. Модельний статут розробляється з урахуванням вимог законодавства України.

Коли і як можна перейти на модельний статут або навпаки? Товариство має право обрати модельний статут при створенні, або ж перейти на нього в будь-який момент після створення. Також підприємства, які обрали модельний статут, в будь який час можуть затвердити традиційний статут та перейти на нього.

Чи обмежується діяльність товариств, що обрали модельний статут? Підприємства, які діють на підставі модельного статуту, жодним чином не обмежуються у своїй діяльності. Переваги та недоліки модельного статуту Модельний статут є досить зручним для підприємств з невеликою кількістю засновників. При внесенні будь-яких змін до відомостей про підприємство (наприклад, назва, місцезнаходження, види діяльності, склад учасників тощо) немає необхідності в підписанні нової редакції статуту. При цьому варто враховувати, що при змінах підписи учасників на статуті потрібно завіряти нотаріально.

Окрім того проведення змін спрощується, зважаючи на меншу кількість документів. Недоліком модельного статуту є його типова форма та неможливість додаткової регламентації корпоративних відносин між учасниками. Тому за наявності декількох учасників та бажанні більш детально врегулювати питання виходу учасників, передачі часток, проведення зборів, формування виконавчих органів або інших питань, не варто застосовувати модельний статут. В такому випадку слід віддати перевагу традиційному статуту, затвердженому учасниками.Прочитано 158 разів
Центр надання адміністративних послуг

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних