Офіційні WEB - ресурси

Четвер, 30 листопада 2017 16:58

Саміт «Східного партнерства»: підсумки для України

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

24 листопада 2017 року в Брюсселі відбувся саміт «Східного партнерства», учасником якого була Україна. Мета заходу – обговорення подальшого євроінтеграційного шляху шести країн: Грузії, Молдови, України, Білорусі, Вірменії та Азербайджану.

У підсумковій Декларації записано про європрагнення країн-членів «Східного партнерства»: «учасники саміту визнають європейські прагнення та європейський вибір зацікавлених партнерів, як зазначено в угодах про асоціацію. Угоди передбачають прискорення політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом. Учасники саміту вітають підтримку ЄС у їх реалізації». Україна підготувала доповнення до підсумкової Декларації з описом свого бачення зближення з ЄС, яке поки не опубліковане.

ЄС готовий і далі інвестувати в підтримку України, але за умови виконання реформ: «фінансова підтримка ЄС надається за умови здійснення конкретних кроків щодо впровадження реформ. Підхід ЄС «більше за більше» і надалі буде працювати в інтересах тих партнерів, які найбільше впроваджують реформи. Зовнішній інвестиційний план надає нові можливості для фінансування, зокрема, через створення Європейського фонду сталого розвитку, покликаного ефективно мобілізувати значні обсяги інвестування».

Конкретні перетворення, які вимагає підсумкова Декларація стосуються реформування державного управління, судового сектору, боротьби з корупцією, що є основою інших перетворень і фундаментом сталого розвитку.

Практичні результати саміту «Східного партнерства»:

ü виділення макрофінансової допомоги в розмірі € 1,8 млрд;

ü участь ЄС в модернізації газотранспортної системи України;

ü скасування тарифів на роумінг;

ü робота над Угодою про спільний авіаційний простір (угода про «Відкрите небо») з Україною.

Чиновники ЄС вважають, що Україна отримала максимальну вигоду: зона вільної торгівлі, безвізовий режим, асоційоване членство. Подальші транші фінансової допомоги будуть залежати від якості реформ. Таку думку висловили президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та президент Європейської Ради Дональд Туск.

З текстом Декларації на українській мові, можна ознайомитись за посиланням: https://www.eurointegration.com.ua/articles/2017/11/24/7074139/

Джерело: Європейська правда

Прочитано 109 разів Останнє редагування Субота, 09 грудня 2017 22:10

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація

Facebook Like Box

Консоль налагодження Joomla

Сесія

Інформація облікового запису

Використання пам'яті

Запити до бази даних