Ви тутНормативна база Управління праці та соціального захисту населення/Нормативна база соціальний захист/Пільги, гарантії та компенсаційні виплати/Роз'яснення з приводу отримання пільг на комунальні послуги різними категоріями пільговиків
Середа, 25 квітня 2018 15:22

Роз'яснення з приводу отримання пільг на комунальні послуги різними категоріями пільговиків

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради надає роз'яснення з приводу отримання пільг на комунальні послуги різними категоріями пільговиків.

Варто знати, що чинне законодавство України передбачає, що пільга "ходить" за людиною. Тобто, цей вид державної соціальної допомоги не залежить від місця реєстрації пільговика, а може надаватися тим управлінням соціального захисту населення, у відомстві якого фактично проживає особа, яка має право на таку пільгу.

Отже, якщо держава гарантує вам знижку на комунальні послуги, а ви винаймаєте житло, проживаєте у родичів в оселі, яка вам не належить, або ж навпаки, проживаєте але не зареєстровані у квартирі (будинку), що перебуває у вашій власності, то вам слід звернутися до місцевого органу соціального захисту із відповідною заявою і підтверджуючими документами (договір оренди, витяг з реєстру прав власності, згода від власника житла, тощо)

Подібні справи обов'язково розглядає комісія. Після цього пільговику надають довідку про право на пільги і він самостійно повідомляє комунальні підприємства про бажання користуватися пільговою знижкою.

Крім того, хочемо наголосити, що фактичне місце проживання - не перешкода для отримання державних соціальних допомог. Навіть субсидію, де чітко встановлено що її надають за місцем реєстрації, також можна отримати за фактичним міцем проживання. Щоправда, лише за умови наявності договору оренди житла, в якому буде чітко прописано метраж орендованого житла та кількість осіб, які його орендують.

Сподіваємося, ця інформація стане для вас корисною і допоможе не втрачати гарантовані державою права.

Прочитано 456 разів

ГАЛЕРЕЯ