Понеділок, 16 вересня 2019 15:25

Патронат над дитиною

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання в якої передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути:

-громадянин України віком 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

-мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;

-мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

-не мають судимоств;

-стан здоров'я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

-одна (один) з яких виконання обов'язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

- зібрати на надати відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

- пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі

Основними обов'язками патронатного вихователя є:

1) Забезпечення дитини житлом, харчуванням тощо.

2) Створення дитині умов для навчання, фізичного та духовного розвитку.

3) Захист дитини, її прав та інтересів так само як опікун або піклувальник без спеціальних на те повноважень.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

–новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

–підкинуті, знайдені діти;

–безпритульні діти;

–діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю;

–діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

–діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

–діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

–інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.

Договір про патронат може бути припинений:

-у разі відмови від нього вихователя або дитини, яка досягла чотирнадцяти років;

-у разі невиконання вихователем своїх обов'язків;

-якщо між вихователем і дитиною склалися стосунки, які перешкоджають виконанню обов'язків за договором;

-з інших, передбачених законодавством, підстав. Розірвання договору про патронатне утримання дитини може відбутись як за згодою сторін, так і за рішенням суду.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

За більш детальною інформацією про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до сектору соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради за адресою: м. Мукачево, вул. Валенберга, 31; тел. 5-42-90.

Сектор соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Прочитано 382 разів

ГАЛЕРЕЯ