Четвер, 28 червня 2018 15:50

День Конституції України

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

28 червня 1996 року, о 9:18, після 24 годин безперервної роботи депутати Верховної Ради України, прийняли Конституцію України – Основний Закон держави. Закон України «Про прийняття Конституції України та введення її в дію» від 28 червня 1996 року засвідчив втрату чинності Конституції (Основного Закону) України від 20 квітня 19978 року з наступними змінами та доповненнями та Конституційним договором між Верховною Радою України та Президентом України про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні у зв`язку з прийняттям Конституції України.

Прийняттю Конституції України передував тривалий історичний процес, який включав у себе і збірку стародавнього українського права «Руська Правда», пізніші історичні пам`ятки правової культури України, зокрема «Литовські статути», «Березневі статті Богдана Хмельницького».

Дуже важливим для формування українського конституціоналізму було затвердження 5 квітня 1710 року «Пактів і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького», гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом. Відповідно до неї державна влада поділялася на законодавчу - Генеральна Рада, виконавчу – гетьман та його уряд і судову – Генеральний Суд. Визнавалося також право міст на самоврядування. І хоча її не вдалося реалізувати, частина фахівців вважають, що вона була першою європейською конституцією у сучасному розумінні. Потім були Універсали Центральної Ради, Конституція Української Народної Республіки, Конституція гетьмана Павла Скоропадського, Конституційні акти Карпатської України та інші конституційні акти, які також яскраво засвідчили про глибокі традиції конституційного законотворення українців.

Прийняття Конституції 28 червня 1996 року стало після проголошення незалежності України, другою найвизначнішою подією в історії нашої державності, в якій уперше було закріплено таке фундаментальне положення як «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади проголошено народ».

У часи, коли наша країна переживає військову загрозу з боку північного сусіда, путінської Росії, Конституція виконує особливу роль в єднанні українського народу, частина якого зі зброєю в руках відстоює незалежність та соборність нашої Української держави, віддаючи найдорожче, своє життя, за право на самостійне життя та волю українського народу.

Для міського голови Мукачева Андрія Балоги та його команди, Конституція України – це ті фундаментальні засади, на яких ґрунтується наше сьогодення – верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність, це конкретна щоденна робота, яка робить життя мукачівців комфортнішим, зручнішим, соціально захищеним. Від спільної роботи влади та її громадян ми спроможні вирішувати десятиліттями накопичувані проблеми, втілювати у життя віру у щасливе сьогодення та майбутнє.

Зі святом вас, з Днем Конституції України!


Відділ інформаційно-аналітичних комплексів
виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 3868 разів

ГАЛЕРЕЯ