Заклади культури і мистецтва

Неділя, 10 січня 2016 22:41

Мукачівська дитяча художня школа ім. М. Мункачі

Автор
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

Директор:Кіреєв Сергій Федорович

Адреса:м. Мукачево, пл. Кирила і Мефодія, 16

Контактний телефон:(03131) 2-32-77

E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook: Мукачівська дитяча художня школа ім. Мункачі

Вивчаються предмети:рисунок, живопис, композиція, скульптура, історія мистецтва.

 

Мукачівська дитяча художня школа ім. М. Мункачі є базовою для образотворчих відділів дитячих шкіл мистецтв області, має власні традиції, удосконалені форми і методи роботи по естетичному вихованню і навчанні.

У школі діє шестиденний робочий тиждень. Навчання та виховання дітей різного віку здійснюється у позаурочний та позанавчальний час, в залежності від затверджених розкладів занять. У канікулярні, вихідні, святкові та неробочі дні заклад працює за окремим планом.

Відповідно до «Положення про порядок оплати та надання пільг по оплаті за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) міста Мукачева», у закладі встановлено щомісячний розмір плати за навчання дітей: образотворче мистецтво — 250,00 грн. Для окремих категорій дітей, згідно Положення, встановлені пільги.

Зарахування дитини до 1-го класу Мукачівської дитячої художньої школи ім. М.Мункачі здійснюється на підставі заяв батьків надаються до Центру надання адміністративних послуг (м. Мукачево, пл. Духновича Олександра, 2) та вступних іспитів, які проходять безпосередньо у закладі. Терміни подачі заяв для зарахування дитини до 1-го класу - з 01 квітня відповідного календарного року та не пізніше, як за три дні до початку конкурсного відбору (вступних іспитів, прослуховувань, співбесіди), які проходитимуть на базі закладу. У випадку наявності у закладі вакантного місця, приймання учнів може здійснюватися і протягом навчального року на безконкурсній основі.

Детальніше:

Положення про порядок зарахування дітей до 1-го класу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) міста Мукачева

З історії закладу

Дитяча художня школа була створена у місті Мукачеві у 1979 році. У квітні 1994 року до 150-річчя від дня народження Міхая Мункачі, всесвітньо відомого митця, уродженця і почесного громадянина Мукачева, школі було присвоєно ім'я Міхая Мункачі. При закладі діє шкільний музей художника Міхая Мункачі. Для бажаючих проводяться екскурсії.

Будівля, у якій розташована школа, є цінним пам’ятником палацової архітектури ХVІІ-ХVІІІ століть національного значення, відомою туристичною родзинкою Мукачева під назвою “Білий палац”. Споруджена у другій половині ХVІІ століття трансільванськими князями династії Ракоці і до 1711 року служила їм міською резиденцією. Після придушення визвольної війни 1703-1711 років, якою керував Ференц Ракоці ІІ, палац спочатку переходить у власність імператора Австрії, а потім, в 1728 році, передається разом з величезними земельними угіддями в подарунок німецькому графу Шенборну-Бухгейму. “Білий палац” був місцем урочистих прийомів знаті й іноземних послів. Значно пізніше, в 1747 році, одноповерхова споруда була перебудована і значно розширена за проектом відомого німецького архітектора Йоганна-Бальтазара Неймана. При реконструкції було використано старі елементи споруд, добудовано новий корпус з дотриманням архітектурних пропорцій і симетрії.

Прочитано 8479 разів Останнє редагування Понеділок, 08 квітня 2019 16:20

ГАЛЕРЕЯ